porządki na DS216j?

Witam,
od półtora roku korzystam ze stacji DS216j z dwoma dyskami po 2TB każdy. Niestety system wyświetla info, że powoli zaczyna się kończyć miejsce (zajęte 89%)
Ogólnie danych, które backupuję na synology jest dużo mniej, ale podejrzewam, że miejsce zajmują wszystkie archiwalne wersje zsynchronizowanych plików.

Jak mogę zrobić porządki na stacji? chciałbym powywalać wszystkie niepotrzebne, stare wersje plików zostawiając sobie np tylko 5 najmłodszych - jest taka możliwość?

Re: porządki na DS216j?

Otwórz Cloud Station Server. W Ustawieniach > Inne kliknij "Oblicz" wielkość bazy danych. Będzie pewnie bardzo duża. Następnie w Ustawieniach synchronizacji możesz zmienić ilość przechowywanych starych wersji plików.

Niestety nie da się wymusić, aby baza została wyczyszczona. Jeśli chcesz wyczyścić wszystkie stare wersje, nie pozostaje nic innego jak odinstalować Cloud Station Server, usunąć bazę podczas odinstalowania, a następnie zainstalować ponownie.

po wciśnięciu "Oblicz" pokazało mi wartość 1.3 GB, w ustawieniach zmieniłem liczbę wersji pliku z 32 na 10 - myślę, że w zupełności wystarczy.
pytanie co to mi daje, czy z czasem miejsce chociaż częściowo się zwolni? czy jedynym sposobem jest deinstalacja CSS?

Co do czyszczenia bazy, niestety w obecnej wersji nie ma skutecznej metody smczyszczenia bazy ze starych wersji plików. Miejmy nadzieje, że w nowej, która już zostają zapowiedziana to poprawili. Na chwile obecną pozostaje odinstalować i zainstalować ponownie. Oczywiście za jakiś czas sytuacja się powtórzy i baza będzie ogromna.

To m.in. Jeden spowodowała dlaczego nie używam Cloud Station / Drive do pracy. U mnie po tygodniu baza potrafi mieć już TB.

A nie robi się tego czasem z poziomu konsoli??
Kiedyś robiłem wydaje mi się coś podobnego, jak też nie mogłem się doliczyć miejsca na swoim DS216j. Niestety nie mogę na chwilę obecną odszukać instrukcji, której używałem wtedy, więc nie jestem na 100% pewien.

Inna sprawa, to po tamtych porządkach doszedłem do wniosku, że pliki Cloud Station trzeba trzymać na kompletnie oddzielnej partycji, bo usługa indeksuje absolutnie wszystko co na niej jest, a nie tylko to, co się synchronizuje. I od 1,5 roku nie ma problemu ze znikającym miejscem.