Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Juz mu robilem reset po drodze... nie pomogło. Karta wifi na usb-to dobra myśl. Sprobuje jak kupie drugib zasilacz do niego.

Tak, DHCP, podpinanie na krótko, wymiana routera itp, to ćwiczyłem. Bardziej mi to wygląda na jakiś problem HW niż SW. Idę tropem zasilacza, bo oba posiadane przeze mnie są do bani...

To jeszcze pytanie uzupełniające. Który z Synology teraz kupić - interesuje mnie dwu-dyskowy - to w mojej firmie bez ściągania filmów w zupełności mi wystarczy. Ale chyba chciałbym mieć już mocniejszy procek. Włożę tam dwa dyski 4 TB
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2018 11:57 pm przez yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.

psmanek pisze:Czyli zasilacz. Gratulacje.
Chyba jeszcze za wcześnie otwierać szampana. Na razie tylko wiemy, że połączenie z "systemem" (serwerami Synology) zostało wznowione... oby trwało jak najdłużej, a jeśli się zerwie, to nie z winy NAS-a. Spektakl trwa ;)

EDIT
yarecki pisze:Sorry, przyzwyczajenie z innych forów, że <...>
A taka konfiguracja 218+ + 2x 4 TB RED PRO? <...>
@yarecki: dobrym zwyczajem, również na większości innych forów, jest trzymanie się tematu i zamieszczanie pytań w odpowiednich działach. Sugeruję kwestię wyboru nowego sprzętu zamieścić np. w "Ogólne zapytania o produkty", tam określić swoje potrzeby, zastosowania, budżet, etc.
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2018 8:47 am przez stanley99, łącznie zmieniany 2 razy.
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

yarecki pisze:Dokładnie, spektakl trwa.
<...>
połączenie z nazwą hosta ********.synology.me zostało utracone <...>

Włożyłem dzisiaj kartę WIFI. Działa od kilku godzin...
Wygląda na to, niestety, że port ethernetowy jednak jest uwalony ... :(

P.S. Adaptery USB<->ethernet chyba nie działają z Synkiem? Właśnie na dniach nabyłem takowy do ultrabooka, ale zapomniałem, czy raczej nie miałem okazji spróbować z NAS-em.
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.