DS220j - ustawienie adresu IP

ODPOWIEDZ
krzychu44k
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 19, 2021 12:43 pm

DS220j - ustawienie adresu IP

Post autor: krzychu44k »

Część.
Adres IP na DS220j, zmienił mi się samoistnie po raz drugi, dlatego kombinuję jak ustawić adres na stałe. Poczytałem, poszperałem i oto co mi przyszło do głowy. Proszę o właściwy trop, jeśli zbłądziłem.
Panel sterowania - sieć - interfejs sieciowy - lan- zarządzaj i z rozwiniętego menu wybieram Edytuj i zaznaczam- Użyj ręcznej konfiguracji. Po zaznaczeniu mam już automatycznie wyświetlone wszystkie dane, które miałem ustawione z automatu (adres IP, maska podsieci, brama, DNS serwer) Jest tam jeszcze ustawienie wartości MTU, które także można zaznaczyć, czy to potrzeba zaznaczać i ustawiać wartość, która jest domyślnie na 1500. Jeszcze jedno ustawienie - Ustaw jako bramę domyślną,które można zaznaczyć.Czy to właściwy trop?
Adres chcę pozostawić ten, który mam obecnie, aby już nic nie zmieniać w aplikacjach mobilnych.
Jest to adres z zakresu DHCP.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: DS220j - ustawienie adresu IP

Post autor: wlodekh »

Dobrze kombinujesz. Osobiście nie ustawiam MTU ręcznie, natomiast Ustaw jako bramę domyślną mam zaptaszkowane. Polecam wpisać adres spoza puli DHCP, ale nie musisz tego robić, to tylko sugestia.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
krzychu44k
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 19, 2021 12:43 pm

Re: DS220j - ustawienie adresu IP

Post autor: krzychu44k »

Dzięki. Podpowiedz jeszcze czy to jest prawidłowe, że brama i DNS serwer mają taki sam adres jak logowanie do routera. Czy w routerze też coś zmieniać?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: DS220j - ustawienie adresu IP

Post autor: wlodekh »

Tak powinno być. Nic nie zmieniaj, masz dobrze ustawione.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
PawelTrier
Trochę Wie
Posty: 113
Rejestracja: czw sty 17, 2019 9:03 pm
Lokalizacja: Trier

Re: DS220j - ustawienie adresu IP

Post autor: PawelTrier »

Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie w routerze rezerwacji adresu IP, a w NASie przydzielanie DHCP.
DS1621+ / 4x WDRed 4TB
DS214/2xWDRed 4TB
APC Back-UPS PRO 900
APC Back-UPS 950
ODPOWIEDZ