Re: DS216j - padł dysk i jest problem

psmanek pisze:
czw lut 27, 2020 7:43 am
Co w tym dziwnego. Przecież wszystko się zgadza. Nowy dysk kontynuuje gwarancje starego. Stąd takie daty gdy sprawdzasz.
Właśnie o tym pisałem. To x-kom twierdzi, że dysk dostał nową gwarancję, a to przecież WD ją świadczy, który twierdzi inaczej.
Przecież dokładnie to napisałem. A dziwne jest właśnie to, że x-kom twierdzi jedno a WD drugie.

Skoro 06.02.2020 dostał dysk od x-koma to do x-koma trzeba wrócić i cisnąć.

x-kom jest tylko "grzecznościowym" pośrednikiem. Będą się podpierać dwoma latami rękojmi. Najlepiej skontaktować się z WD, założyć RMA, wysłać dysk i czekać. Nie potwierdzi to czy mamy nową, długą gwarancję, ale pozwoli wymienić dysk. Tak jak pisałem już wcześniej. Wymieniałem już z nimi wiele maili na temat długości gwarancji wymienionego dysku i za każdym razem odpowiedź była taka, że nowy dysk kontynuuje starą gwarancję.

Nową furtkę otwiera podany przez x-kom przepis. Warto się na niego powołać. Nawet jeśli WD praktykuje w innych krajach politykę niekorzystną dla Klienta, w Polsce muszą stosować się do polskiego prawa. Jeśli się nie ugną, to uderzać do Rzecznika Praw Konsumenta.

Jak założy RMA to na 100% dostanie refurba z czarną nalepką. I tam jest jasno podane data gwarancji przypisana do tego konkretnego SN.
IMHO trzeba iść do x-komu, niech oni się bujają z tym problemem. I nie są "grzecznościowym" pośrednikiem tylko mają swoje %% od sprzedaży. Na tym etapie storną dla klienta jest x-kom a nie WD.

Dzień Dobry,
W sumie mały sukces , sklep zwróci mi pieniążki - teraz mam pytanie do Was
zaproponowano mi w tej samej cenie zakup dysku WD20EFAX , to jest inny model niż ten co miałem.
Niestety mojego modelu nie da się kupić , a jego cena poleciała mocno w górę.

Ten dysk ma pracować w tle - czy warto ten dysk nabyć i nic nie dopłacać , czy też wziąć pieniądze i poszukać innego dysku? jeśli tak to jakiego ?

Co to znaczy że ma pracować "w tle" ? Wg Synology (i logiki) ten dysk nie powinien pracować w RAID z dyskie o tradycyjnym zapisie.
Ja bym szukał Ironwolf 2TB - tak na wszelki wypadek, żeby nie ryzykować pracy w NAS z dyskiem SMR.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j
RT2600ac + RT2200ac

OK, wiedziałem że tutaj znajdę pomoc i poradę - Dziękuję R70
Dałbym lajka,łapkę lub browarka gdyby tutaj była taka możliwość
o SMR czytałem - 50/50 jedni polecają ,drudzy nie - chyba chodziło o sposób zapisu i związane z tym problemy
Polecony dysk jest w pułapie cenowym więc jak najbardziej mnie odpowiada!

btw / ten dysk przeze mnie wspomniany polecił mi x-kom