Re: 216j transfer i dziwne wyniki

a co pokazuje w właściwościach karty sieciowej na PC przy podłączeniu przez gniazdko? też 1 Gbps
speed.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SnejX pisze: a co pokazuje w właściwościach karty sieciowej na PC przy podłączeniu przez gniazdko? też 1 Gbps
speed.PNG
No i tutaj mamy rozwiązanie. Pokazuje 100Mb/s czyli co? Wina karty sieciowej? Mam wbudowaną w płytę główną (X299 E-Gaming) i w opisie jest informacja:
Zintegrowana karta sieciowa: 10/100/1000
Chipset karty sieciowej: Intel I219V
Ma wbudowaną też kartę wi-fi: Dual Band IEEE 802.11ac

Zostało mi jeszcze tego kabla. Zrobię jakim krótki tylko byle sprawdzić czy dalej będę widział jako 100 :/

psmanek pisze:
śr lut 13, 2019 8:09 am
Na kompie pokazuje 100 Mb/s. Jakim cudem miałeś przy innym kablu transfery 55 MB/s? Musiało być 1000 Mb/s wtedy.
Sam sobie odpowiedziałeś :)
Na kablu "firmowym" od routera miałem 1000Mb/s na moim robionym nam 100Mb/s
Kabel jest 5e wiec powinien obsługiwać 1000Mb/s - muszę zrobić jakiś krótszy i sprawdzić.

Zastanawia mnie jedna rzecz. W ustawieniach katy sieciowej (chyba zakładka prędkość) z automatu ustawia mi się 100Mb/s co jest logiczne jeśli faktycznie mam problem z kablem, ale mam taką informacje jak "długość kabla" i pokazuje mi 255 metrów. Nie wiem ocb.

przypuszczam, że jest auto negocjacja prędkości. Zarówno gniazdko jak i kabelki mogą być niewłaściwie zaciśnięte i dlatego nie udaje się wynegocjować wyższej prędkości niż 100Mb/s.

Zrób jakiś nowy kabelek i rzuć go naokoło z pominięciem gniazdka tylko od razu do routera i sprawdź.

Wiem, że sam sobie odpowiedziałem, ponieważ już na samym początku padło, że wtyczka lub gniazdko są źle zaciśnięte. Istnieje jeszcze bardzo mała szansa, że kabel jest uszkodzony.

Do sprawdzenia pin 4,5,7,8. Te piny są potrzebne by sieć 1gb się zostawiła.
Pożycz od kogoś tester kabla. Wyjdzie gdzie jest problem.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Za tester posłużył mi synology. Zacząłem sprawdzać kable po kolei wchodząc w ustawienia karty i sprawdzając co się wyświetla we właściwościach połączenia. Okazało się, że jeden kable (na szczęście nie ten długi) był walnięty. Zrobiłem nowy. Pokazuje się 1,0Gb/s transfery są ok.

Dziękuje wszystkim za pomoc i podpowiedzi gdzie szukać problemów :)