Directory Server i DNS - zmiana adresu IP kontrolera domeny

ODPOWIEDZ
GrzesiekB
Amator
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 10:10 am

Directory Server i DNS - zmiana adresu IP kontrolera domeny

Post autor: GrzesiekB »

Witam,
proszę o pomoc. Kupiłem serwer DS920+ (DSM 6.2.3-25426 Update 2) i skonfigurowałem Directory Server oraz DNS. Problem w tym, że serwer ma docelowo działać w innym oddziale, gdzie jest inna adresacja IP w sieci wewnętrznej. Już miałem jechać do innego biura ale postanowiłem sprawdzić, czy działa w sieci TCP z docelową adresacją IP (podłączyłem do wolnego switcha i zmieniłem IP serwera na docelowy) no i niestety jest problem.
System co prawda wykrył zmianę IP i wyświetlił monit o potrzebie zmian adresacji w rekordach serwera DNS tylko że, kiedy próbuję edytować rekordy podając nowy adres IP wyświetla się monit o niepowodzeniu i sugestia wylogowania i ponownego zalogowania do systemu - co nic nie zmienia.
Dopiero po fakcie zauważyłem, że DNS ma opcję o nazwie "Nasłuchuj zmian adresu IP urządzenia DiskStation", nie aktywowałem jej przed zmianą.
Co teraz mogę zrobić? Nie bardzo uśmiecha mi się konfigurować kontroler domeny od nowa.
r3x
Trochę Wie
Posty: 80
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:42 am

Re: Directory Server i DNS - zmiana adresu IP kontrolera domeny

Post autor: r3x »

Zmiany w DNS próbujesz robić z poziomu DSM czy z poziomu Windowsa ? Jeżeli z poziomu DSM to spróbuj z poziomu Windowsa (doinstaluj dodatek RSAT https://www.microsoft.com/pl-pl/downloa ... x?id=45520 )
HA RS2418+ 12x4TB , DS1618+ 6x3TB, DS1517+ 5x4TB, RS812+ 4x8TB, 4x DS918+ 4x4TB,4x DS718+ 2x2TB, 15x 218+ 2x2TB,2x 220+ 2x2TB, DS212 2x3TB, NVR1218 2x3TB
GrzesiekB
Amator
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 10:10 am

Re: Directory Server i DNS - zmiana adresu IP kontrolera domeny

Post autor: GrzesiekB »

Dziękuję, wygląda na to że już jest ok. Oto co zrobiłem:
Przywróciłem konfigurację i adres IP serwera sprzed zmiany.
Korzystając z RSAT wyedytowałem rekordy serwera DNS zmieniając adres IP na docelowy.
W DSM zmieniłem adres IP serwera na docelowy, zaznaczając również wcześniej na wszelki wypadek w opcjach serwera DNS wykrywanie zmiany adresu IP.

A dopowiadając na Twoje pytanie, wcześnie próbowałem wprowadzić zmiany w rekordach z poziomu DSM.
ODPOWIEDZ