Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: Teddy47 »

Dzień dobry.

Dzisiaj byłem u klienta, który ma na Synology postawiony Directory Serwer. Wszyscy użytkownicy logują się do domeny. Jak wchodzę na adres Synka (https://naswik/), to od razu otwiera się strona DSM, bez logowania użytkownika i użytkownicy mają dostęp do swoich danych, aplikacji itd. Działa to w Chrome, nowym Edgu ale nie działa w Firefoksie. Z jakiegoś powodu nie wymaga logowania, użytkownik już jest zalogowany. Sprawdziłem to na kilku użytkownikach, nawet takim, któremu zakładałem dzisiaj konto w domenie. U niego też zadziałało bez logowania przez przeglądarkę.
Próbowałem powtórzyć to u drugiego klienta w domenie. Wszedłem na adres tamtego synka, ze skrótu na pulpicie (https://naspol/kal - alias dla kalendarza). Niestety musiałem się zalogować. Gdy zamknąłem przeglądarkę i uruchomiłem od nowa i wszedłem na adres bez aliasu (https://naspol/), także musiałem się zalogować przez www.
Mam w związku z tym pytanie: od czego to zależy, że trzeba (lub nie), zalogować się przez www. Właśnie sprawdzam u kolejnego klienta i także trzeba zalogować się przez www. Wszędzie DSM 6.2.3, najnowszy Directory Server i kompy z Win10 Pro. Ktoś może mi to wyjaśnić?
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: Przemuss »

Moim zdaniem w przegladarce jest zapamiętane hasło i zapewne ciasteczka.


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: michau »

Z praktyki wiem, że w środowisku domeny tylko IE radzi sobie z automatycznym logowaniem do usług. Firefox krzyczy o login i hasło. Innych przeglądarki nie mam. Edge też ma problemy.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: Teddy47 »

Po kontakcie z jednym z dystrybutorów i przeprowadzeniu testów przez niego i przeze mnie mogę powiedzieć jedno:
Automatyczne logowanie do Drive, Chat i kalendarza na www jest możliwe z poziomu kompa wpiętego do domeny, nawet po zmianie hasła do domeny (zarówno od strony pakietu Directory Server jak i zmiany w Windowsie). Niestety, do cholery jasnej, nie wiem, dlaczego działa to na czystym synku (DSM 6.2.3) i czystym systemie Win10 Pro, a nie działa to u żadnego z klientów., gdzie domeny działają już miesiące lub lata. Nie umiem znaleźć problemu, który to powoduje. Ktoś ma jakiś pomysł? HELP ME PLEASE...!!!
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
r3x
Trochę Wie
Posty: 80
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:42 am

Re: Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: r3x »

Sprawdź czy w opcjach Domena/LDAP zakładka LDAP / opcje domeny masz zaznaczone "włącz zintegrowane uwierzytelnianie systemu Windows" - ta opcja pojawiła się nie dawno .
HA RS2418+ 12x4TB , DS1618+ 6x3TB, DS1517+ 5x4TB, RS812+ 4x8TB, 4x DS918+ 4x4TB,4x DS718+ 2x2TB, 15x 218+ 2x2TB,2x 220+ 2x2TB, DS212 2x3TB, NVR1218 2x3TB
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Synology Directory Server i logowanie na www do kalendarza.

Post autor: Teddy47 »

Mam. To już sprawdzałem. Dzisiaj pracownik wpadł na pewien pomysł. W maszynie testowej domyślnie jest włączony SMB od wersji 1 do 3. A u klienta tylko v3. Cały konfig, różni się tylko tym. Jutro testujemy.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
ODPOWIEDZ