Kilka subdomen w DSM

ODPOWIEDZ
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Kilka subdomen w DSM

Post autor: karoljas96 »

Hej,
spotkałem się dzisiaj z komunikatem w DSM, który bardzo mnie zmartwił: "Dla każdego dostawcy DDNS można ustawić tylko jedną nazwę hosta".
Czy to znaczy, że jeśli mamy domenę abc.pl zakupią w ovh to nie można ustawić od niej subdomen działających prawidłowo z DSM?

Próbuję ustawić aplikację Drive pod prawidłowo skonfigurowaną własną domenę ale z jakiegoś powodu nie działa alias /drive (abc.pl/drive nie działa, abc.synology.me/drive działa, abc.pl:5001 też działa). Chciałem więc ustawić przekierowanie subdomeny drive.abc.pl na adres abc.pl:5001 ale pojawia się konflikt przekierowania http na https. Chciałbym dodać więc drive.abc.pl do domen w DSM, żebym mógł wygenerować certyfikat lets encrypt.... ale pojawił się komunikat wspomniany wyżej.

Wiem jak podpinać subdomeny pod katalogi na NASie (Wirtualne hosty) ale nie wiem jak podpiąć subdomenę pod aplikacje w DSM. Macie może pomysł jak to ugryźć?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1188
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kilka subdomen w DSM

Post autor: michau »

Z własnych obserwacji zauważyłem, że jak skonfiguruję subdomeny albo aliasy to działają w 100% przez przeglądarkę. Przy aplikacjach mobilnych najlepiej działają domena wraz z portem. Chyba że są to domyślne porty to bez.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Kilka subdomen w DSM

Post autor: look12 »

Dla certyfikatu Let’s Encrypt możesz ustawić nazwę domeny i 5 alternatywnych nazw, dla DDNS Synology i certyfikatu Let’s alternatywna nazwa może być wieloznaczna. Domena abc.dsmynas.com i alternatywna *.abc.dsmynas.com lub drive.abc.dsmynas.com; login.dsmynas.com itd.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ