Synology Chat

LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Synology Chat

Post autor: LiVeD »

Panowie, czy Synology Chat może zastąpić w firmie WhatsUp-a? Mamy ponad 40 pracowników i do tej pory używamy do kontaktu WhatUp, chciałbym to zmienić np. na Syn. Chat, czy ma to sens, jeśli tak to w jaki sposób zrobić to bezboleśnie dla ludzi? Czy jest możliwość wysyłania do nich powiadomień aby pobrali i zainstalowali, czy muszę ich dodawać za każdym razem jako użytkownika na serwerze?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Synology Chat

Post autor: michau »

Każdy musi mieć konto i każdy musi zainstalować aplikację.

Na WhatsApp wyślij link do aplikacji.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Synology Chat

Post autor: dawidb33 »

Próbuję wdrożyć to właśnie u siebie. Kilka dni już korzystam. Na razie jest ok.

Jedyny problem jaki zauważyłem to gdy mam ustawione powiadomienia na tel i jak otrzymam wiadomość, odczytam ją na PC to i tak po chwili dostaję powiadomienie na telefon. Być może da się gdzieś to ustawić.

Czy wiecie może czy da się gdzieś ustawić, aby przy przesyłaniu zdjęć przez chat nie traciły one na jakości? Aplikacja z automaty obcina wielkość pliku a ja chciałbym je przesyłać w oryginalnym formacie.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Synology Chat

Post autor: michau »

Powiadomienie jest wysyłane do aplikacji na urządzenia. Ja mam tak z różnymi aplikacjami (np. Tapatalk) wiadomości już odczytane a na tablecie przychodzą wszystkie od ostatniego włączenia Internetu.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
EverGlow
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 08, 2020 7:38 pm

Re: Synology Chat

Post autor: EverGlow »

dawidb33 pisze: wt mar 24, 2020 6:52 pm ....
Czy wiecie może czy da się gdzieś ustawić, aby przy przesyłaniu zdjęć przez chat nie traciły one na jakości? Aplikacja z automaty obcina wielkość pliku a ja chciałbym je przesyłać w oryginalnym formacie.
- Na smartphonie - Aplikacja Synology Chat -> Ustawienia (zębate kółko) -> Jakość obrazów wychodzących "wybierz opcję ORYGINALNA JAKOŚĆ
- Na PC - otworzyć Konsolę Administracyjną aplikacji Synology Chat -> ustawienia -> wybrać rozmiar max przesyłanego zdjęcia w MB (0 oznacza bez ograniczeń)

Pozdrawiam
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Synology Chat

Post autor: R70 »

Testuję od kilku dni w domu (8letnia córka która ma limitowany internet i nie ma telefonu jest zachwycona że może gadać rodzicami i babcią przez prywatnego chata ;) ) i rodzą mi się pomysły wykorzystania, ale nie wiem czy da się jakość ograniczyć dostęp jednych użytkowników do innych ? tzn czy można np. jedna osoba mieć dostęp do wszystkich, ale tal żeby ci "wszyscy" nie widzieli innych osób i oczywiście nie mogli z sobą rozmawiać ? alebo żeby tworzyć grupy które mogą ze sobą gadać, ale nie widziały osób spoza grupy ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Synology Chat

Post autor: michau »

Ja nie widziałem takich opcji. Jeszcze dużo brakuje w tej aplikacji.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: Synology Chat

Post autor: j0seph »

LiVeD pisze: pn mar 23, 2020 10:05 amPanowie, czy Synology Chat może zastąpić w firmie WhatsUp-a? Mamy ponad 40 pracowników i do tej pory używamy do kontaktu WhatUp

Widząc że część userów korzysta z przynajmniej kilku różnych komunikatorów uruchomiłem wszystkim userom w telefonach i części doinstalowałem klienty desktopowe Chata.
Jednak u mnie problemem jest nagminne wylogowywanie się klienta Synology Chat, na tyle że zawodowe tematy pozostały na mailu, a poprzez komunikatory zewnętrzne zakazano przesyłania jakichkolwiek informacji firmowych (vide: https://www.securemessagingapps.com/)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Synology Chat

Post autor: Teddy47 »

U nas w firmie działa. Na komputerach (laptopach) problem wylogowania jest ominięty w ten sposób, że uruchamianie Synology Chat jest opóźnione w stosunku do systemu o 3 minut. Zauważyliśmy, że jak się uruchamia, a nie ma Internetu (nie podpiął się do Wifi, nie zalogował do sieci itd), to Chat się wylogowuje i trzeba logować się ponownie. Na telefonach nikt nie zgłosił problemu z wylogowywaniem z Chatu.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Synology Chat

Post autor: Zoltar »

A czy aby korzystać z Synology Chat na komputerze muszę zainstalować aplikację czy też może jest jakaś wersja webowa, nie wymagająca żadnej instalacji?
ODPOWIEDZ