Jak zablokować subdomeny których nie ma?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1186
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Jak zablokować subdomeny których nie ma?

Post autor: michau »

Zauważyłem, że jeżeli w przeglądarce w adresie wpiszemy dowolną subdomenę do domeny to uruchamia się strona główna, która jest dostępna pod adresem domeny.

Cz y można zablokować wyświetlanie strony głównej pod dowolnie wpisanej subdomenie? Najlepiej, gdyby można było to od razu że strona taka nie istnieje. Żeby działały tylko subdomeny które mamy w Wirtualnym Hoście.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Przemuss
Godfather
Posty: 1313
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jak zablokować subdomeny których nie ma?

Post autor: Przemuss »

Skoro w DNS brak wpisów o adresie IP subdomeny to nie powinien wracać na stronę główną. Winien być komunikat "strona nie osiągalna" . Chyba że adres IP jest, ale strony nie ma fizycznie. W takiej sytuacji pozostaje przestawić web serwer by nie odpowiadal na wywołanie po wpisaniu adresu IP (brak strony) . Innym słowy chodzi o to by dawał stronę jedynie gdy wpiszemy pełny adres.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1186
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak zablokować subdomeny których nie ma?

Post autor: michau »

To jak powinna wyglądać konfiguracja?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Przemuss
Godfather
Posty: 1313
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jak zablokować subdomeny których nie ma?

Post autor: Przemuss »

O ile dobrze pamiętam nie może być strony w głównym katalogu web. A pewnie tu ja masz. Wrzuć ja do pod folderu i w konfiguracji web serwer utwórz nowy alias nazwa domeny i wskaż folder.
Gdy pliku index nie będzie w głównym katalogu żadna strona się nie wyświetli. A właściwa jedynie gdy wpisany adres w przegladarce będzie równy aliasów wyświetli się to czego oczekujesz.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1186
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak zablokować subdomeny których nie ma?

Post autor: michau »

Zrobione z godnie podpowiedzią @Przemuss

Synology mogłoby ułatwić trochę Użytkownikom i dodać możliwość przekierowania wszystkich subdomen/hostów których nie ma na główna stronę w jednym przycisku do zaznaczania.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ