Pi-hole na starszym/słabszym Synku, jak zainstalować?

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Pi-hole na starszym/słabszym Synku, jak zainstalować?

Post autor: stanley99 »

Witam

Od parunastu dni testuję Pi-hole i... chyba chcę to mieć na dłużej w swojej domowej sieci. Postawiłem na razie na starym netbooku + Raspberry Pi Desktop.
Teraz myślę o zainstalowaniu na NAS (DS214play). Znalazłem taki opis:
https://www.dobreprogramy.pl/vera109/DS ... 82121.html
Drugi sposób to zdaje się użycie Dockera, conieco (bardzo conieco) było na forum TUTAJ
Jednak Docker oficjalne działa tylko na niektórych, dedykowanych maszynach, chociaż wygooglałem, że ponoć można próbować na innych:
https://tylermade.net/2017/09/28/how-to ... ology-nas/

Którą metodę byście polecili? A może ktoś z forumowiczów już ćwiczył stawianie Pi-hole na "niedockerowym" Synku?
Dodam, że nigdy nic nie instalowałem spoza oficjalnych repozytoriów Synology dostępnych dla mojego modelu.
Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pi-hole na starszym/słabszym Synku, jak zainstalować?

Post autor: stanley99 »

dzięki za odpowiedź.
Hm, pierwszy zonk na "dzień dobry". Dodałem w Centrum pakietów repozytorium Społeczności, źródło: https://packages.synocommunity.com/.
Debian Chroot tam nie widać :-( Niektóre inne pakiety są, jak na obrazku artykule z linka powyżej, np. DarkStat, FengOffice. Chroot. wyleciał ze społeczności Synka, czy może mój NAS nie obsługuje? Jakieś sugestie?

P.S. OT przy okazji. Czy komuś udało się przy pomocy Pi-hole pozbyć reklam z wp.pl? Bo przelatują jak przez dziurawe sito, chyba wszystkie... Na razie odkryłem tylko jedną taką stronę, ciekawe jaki myk zastosowali. Obawiam się jednak, że tym tropem mogą podążyć inni, i wtedy ta cała Pi-dziura straci sens...
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pi-hole na starszym/słabszym Synku, jak zainstalować?

Post autor: stanley99 »

Hm, no właśnie zaglądam i też tam nie widzę... :-( Czyli raczej nici z całej imprezy?

[OT]Co do wp.pl pewnie masz rację. Chociaż jeszcze taka ciekawostka: jeżeli do Blacklist dodam (Add wildcard) jakiś adres np. elektroda.pl, onet.pl, czy nawet forum.synology.com*, Pi-hole natychmiast to blokuje, przeglądarki zwracają "Ta witryna jest nieosiągalna". Z wyjątkiem wp.pl, która otwiera się jak gdyby nigdy nic... Czyli w DNS-ach ten adres jest zapisany/rozwiązywany jakoś inaczej? :shock:

* - musiałem z powrotem odblokować przed napisaniem tego posta ;)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ