MariaDB 10 na Synology

ODPOWIEDZ
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

MariaDB 10 na Synology

Post autor: sebszc »

Witam,

Potrzebuję pomocy ws. instalacji MariaDB 10 na DS718+, ale nie z dedykowanego pakietu od Synology tylko z pakietu ze stronki MariaDB. Z racji tego, że Synology strasznie wolno aktualizuje niektóre pakiety, chciałbym samemu zainstalować, zarządzać i aktualizować pakiet.
Czy ktoś może pomóc jak wykonać taką instalację z linii komend?
sebszc
Amator
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 29, 2015 2:02 pm

Re: MariaDB 10 na Synology

Post autor: sebszc »

Tak wiem oczywiście o tym, ale czy ktoś próbował 10 zainstalować nieco inaczej?
Ewentualnie mam dodatkowe pytanie - instaluję MDB10 z pakietu od Synology. Żeby zarządzać bazami muszę zainstalować phpMyAdmin, który oczywiście potrzebuje do swojej instalacji php5.6 oraz Apache 2.2. Nie potrzebuję tych staroci w systemie, więc chciałbym za pomocą ssh zalogować się do MariaDB10 i ręcznie sobie utworzyć bazę np. pod instalację Joomla (virtual host z php7.2 oraz Apache 2.4). Czy wiesz może jak zalogować się do MDB10 przez ssh?

Wydaje się, że Synology nie skompilowało mysql
mysql -u root
mysql: command not found
hubkubas
Trochę Wie
Posty: 60
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 10:32 am

Re: MariaDB 10 na Synology

Post autor: hubkubas »

Mam taki problem przechodzę z 116 na 718+ i na 116 miałem bazę prostą mysql php, zainstalowałem na 718 mysql, php itp uruchomiłem web server, niestety skrypt nie łączy mi się z bazą DLACZEGO? Wszystkie te same ustawienia co na 116 tam działa tu nie działa. Wychodzi ma błąd 403. Pomóżcie plisa podpowiedzcie co może być nie tak. Utworzyłem testową bazę i też nie łączy jakby był jakiś problem z połączeniem z mysql.
stworzyłem testowy katalog i wgrałem tam prostą testową stronę www i działa - pod adresem https://192.168.x.x/testwww
Po próbie połączenie nie wychodzi nic, ani że się łączy ani że się nie łączy.
Z phpMyAdmin łączy wzorowo.

Kod: Zaznacz cały

<?php
$servername = "localhost";
$dbname = "nazwa";
$username = "root";
$password = "haslo";

// Create connection
$conn = new mysqli($servername, $dbname, $username, $password);

// Check connection
if ($conn->connect_error) {
die("Connection failed: " . $conn->connect_error);
} 
echo "Connected successfully";
?>
pozdr Hubert
Ostatnio zmieniony wt gru 10, 2019 3:09 pm przez hubkubas, łącznie zmieniany 3 razy.
---------------
Pozdrawiam
Posiadam DS718+ & DS116 & DS115j
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1187
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: MariaDB 10 na Synology

Post autor: michau »

sebszc pisze: śr lip 31, 2019 9:32 am Tak wiem oczywiście o tym, ale czy ktoś próbował 10 zainstalować nieco inaczej?
Ewentualnie mam dodatkowe pytanie - instaluję MDB10 z pakietu od Synology. Żeby zarządzać bazami muszę zainstalować phpMyAdmin, który oczywiście potrzebuje do swojej instalacji php5.6 oraz Apache 2.2. Nie potrzebuję tych staroci w systemie, więc chciałbym za pomocą ssh zalogować się do MariaDB10 i ręcznie sobie utworzyć bazę np. pod instalację Joomla (virtual host z php7.2 oraz Apache 2.4). Czy wiesz może jak zalogować się do MDB10 przez ssh?

Wydaje się, że Synology nie skompilowało mysql
mysql -u root
mysql: command not found


mysql -u root -p –host=‘127.0.0.1’ –port=4002
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ