ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: Przemuss »

@Wilu, bywałeś kiedykolwiek lekcjach języka polskiego? Zdania zaczyna się z dużych liter więc proszę szanuj nasz język jak i czytających.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: WILU »

Przemuss pisze:@Wilu, bywałeś kiedykolwiek lekcjach języka polskiego? Zdania zaczyna się z dużych liter więc proszę szanuj nasz język jak i czytających.
A co ta uwaga wnosi do dyskusji? Nie uważasz że można to było załatwić przez PW? :roll:
PS. postaram się zaczynać wypowiedzi wielką literą, aczkolwiek jakoś w nawyk weszło mi na forach dyskusyjnych nie używać wielkich liter...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: WILU »

yabba235 pisze:
WILU pisze:
Therion7777 pisze: Zresztą jaki problem? Wystarczy jeden film FHD dziennie, żeby już zauważyć przewagę w szybkości transkodowaniu. Naprawdę tego nie ogarniasz?
widzisz, ja sobie filmy kupuję na DVD i Blu-Ray, zgrywam do obrazu ISO i wrzucam na serwer. jak chcę sobie go pooglądać to używam odpowiedniego sprzętu i oprogramowania - odtwarzacza sieciowego Popcorn Hour lub VLC Media Player, jak chcę sobie pooglądać na laptopie (a nie Video Station).
a jak już mam potrzebę przetranskodowania czegoś - odpalam mojego Thinkpada z czterordzeniowym Core i7, który robi to "w 5 sekund" :geek:
I tym się różni user Synka od usera Kanapy:
- pierwszy musi mieć trzy oddzielne utządzenia
- drugiemu wystarcza jedno
:)
Bo na dłuższą metę tak jest lepiej ;) niech każde urządzenie robi to do czego zostało stworzone. o transkodowaniu filmów na NAS-ie już pisałem, czas coś skrobnąć o funkcji odtwarzacza multimedialnego - wszak wielbione przez niektórych tu piszących QNAP-y mają wyjście HDMI, można też z nich bezpośrednio odpalić świetne oprogramowanie KODI. Teoretycznie nie ma co narzekać. Teoretycznie... :mrgreen:

Przeglądając ofertę QNAP-a widzę w zasadzie tylko 3 urządzenia które by się do tego nadawały: TAS-168, TAS-268 i HS-251+.
Zacznę od tego ostatniego bo teoretycznie najlepiej nadaje się do tego zadania. Plusy? Ładnie wygląda, bezwentylatorowy, wydajny procesor, pilot. Co go dyskwalifikuje? Przede wszystkim brak obsługi rozdzielczości 4K i wsparcia sprzętowego dla dekodowania H.265. Brakuje też wyjścia SPDIF, choć to można jakoś przeboleć. Wszak po HDMI cyfrowe audio też można puścić. Zaraz pewnie odezwą się osoby piszące że materiałów 4K jest jak na lekarstwo. I tak i nie. Filmy zaczynają się pojawiać. Do tego jak ktoś ma kamerę 4K to prywatnych materiałów do oglądania w tej rozdzielczości na pewno nie braknie.

TAS-168 i TAS-268. te opiszę razem bo się różnią tylko możliwą ilością dysków do zainstalowania. Plusy? Niemal same. Ładny wygląd, pilot, obsługa 4K, sprzętowe dekodowanie H.264 i H.265, Android jako drugi system. Idealny dla mnie, ale nie dla niektórych tu wypowiadających się użytkowników QNAP-a. Dlaczego? Bo ma procesor ARM a nie Celerona, więc nie nadaje się do transkodowania materiałów wideo :mrgreen:

Oczywiście są też inne QNAP-y z wyjściem HDMI i obsługujące rozdzielczość 4K, ale: są dość drogie i ich wygląd w żaden sposób nie zachęca do postawienia ich w szafce RTV w salonie obok wypasionego telewizora i wzmacniacza (mówiąc wprost: są zbyt brzydkie by je eksponować w salonie).
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: krissos »

Należy wspomnieć że qnapy lubią prąd i to w większej ilości niż synology (serwer pracuje 24H bynajmniej u mnie) więc kwota się uzbiera, do tego jak ktoś bawi się torrentami to w qnapie jest mało stabilna aplikacja , podobnie jest photo station nie dopracowany (wypowiedzi znajomych).
yabba235
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 27, 2016 3:58 pm

ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: yabba235 »

WILU zapomniał o modelu 453mini który bardzo dobrze wygląda w salonie, prądu też nie pobiera zbyt dużo. Tak samo o wersjach 251+ i 451+ choć one nie są tak ładne jak mini - ale to kwestia gustu.

Co do torrentów to nie używam :) ale jest do nich apka dedykowana - rtorent ( nie qnapowy ) więc nie wiem o co chodzi :)

Wszystkie nasy z x86 będą pobierać więcej prądu niż arm-y a obsługa 4k to fikcja i marketing bez wyjścia HDMI 2.x
A takich nie ma żaden nas i żaden media player BTW.

Send from IOS with Tapatalk
Net fiber 6,25/12,50MB/s, modem Zyxel 660, wifi WNDR3700V2 + Gargoyle 1.9.x, nas Qnap TS-453mini + 3x3TB RED raid5, ups apc-350
Unr3al2
Wtajemniczony
Posty: 212
Rejestracja: pt gru 11, 2015 11:01 am

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: Unr3al2 »

Panowie,
Synology i Qnap to dwa różne Nasy skierowane do dwóch różnych grup klientów :)
Moim zdaniem zbędna dyskusja który jest lepszy.
Użytkownik końcowy przed kupnem powinien tylko zweryfikować czy spełnia oczekiwania plus jakieś dodatkowe opcję na przyszłość.
Każdy przed kupnem powinien się dobrze pobawić wersją demo i zobaczyć jakie aplikację może zainstalować.
QNAP TVS-471 / 6.1.3-15152-6 / 2x Segate 2TB RAID1 btrfs / 4GB RAM
DS918+ / DSM 6.2 / Segate 2TBx3/ SSD120GB / 8 GB RAM mod
DS710+ / DSM 4.2 / Segate 2TB / 2GB RAM mod
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: krissos »

Na tym bym zakończył dyskusje i temat zamknął ;)
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANTYWEB porównał Synology z QNAP

Post autor: mikhnal »

Panowie, ta dyskusja jest jałowa i do niczego nie prowadzi.
Wątek zamykam, bo padną tu zaraz słowa, których będziecie żałować.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Zablokowany