Udostępnienie strony internetowej

JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

screeny ze strony z portami jak rozumiem? oczywiście port 80 i 443 jest otwarty według skanera. dodam że jak wbijam publiczny adres np. 89.67.125.24:80/prestashop1.7 to automatycznie zmienia mi na ip wewnętrzny czyli np. 192.168.0.20/prestashop1.7

Edit

Daje ss portow z ustawien routera

https://imgur.com/a/LukgueM
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: Przemuss »

Czym jest adres 192.168.0.99?

Jak dla mnie autor tego tematu nie rozumie tego co pisze albo tego co robi.
Lepiej niech to powiedz osobie która ma wiedzę.
Albo cały ten temat to podpucha.

A sam fakt przekierowania portu 22...
Albo admin jest totalnie zielony albo ... może niech sam sobie odpowie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony pn lut 18, 2019 4:47 pm przez Przemuss, łącznie zmieniany 1 raz.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

ten adres to adres IP mojego serwera w sieci lokalnej.

PS, O co ci chodzi? pytam jak skonfigurować stronę by móc prestę odpalić w innej sieci niż lokalna. Jaka niby podpucha? Nie pomagasz to się nie wypowiadaj. Ja jestem w temacie zielony dlatego zadałem pytanie.

Wszystkie te porty są automatycznie dodane przez serwer.

EDIT

Spytam jeszcze bo moze tez wina lezy w konfiguracji po przez EZ-Internet. Przy konfiguracji wybierałem przez router ponieważ mam podpity po LAN'ie do niego. Nic innego prócz tego routera od UPC GigaBox nie posiadam. Dobrze zrobiłem wybierając tą opcję? Czy może powinienem wybrać: PPPoE lub połączenie bezpośrednie?
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: SnejX »

JimUSA pisze: pn lut 18, 2019 4:49 pm pytam jak skonfigurować stronę by móc prestę odpalić w innej sieci niż lokalna.
moim zdaniem NIE PYTASZ jak skonfigurować stronę, tylko pytasz jak się podłączyć z domu do serwera Synology, który jest w firmie, aby móc dalej pracować nad stroną www.
Powiem ci tak, cięzko się czyta to co piszesz, mieszasz na raz wiele rożnych tematów, zadajesz po kilka pytań na raz, a my czekamy na odpowiedzi na nasze poszczególne pytania by móc ci podpowiedzieć co robić w kolejnych krokach

Teraz pytanie o adres IP synka:
JimUSA pisze: pn lut 18, 2019 12:36 pm router sam przydzielił ale jest statyczny i się nie zmienia.
router sam przydzilił adres IP - prawda
się nie zmienia - prawda (przynajmniej do restartu synka)
jest statyczny - NIE PRAWDA. jeśli router sam go rozdał, tzn dał go z puli DHCP, więc to nie jest adres statyczny.

Teraz wszystkie te przekierowane porty.
Po co aż tyle tego masz otwarte? jest jakiś powód? No i tak jak napisał @Przemuss - wystawiony port 22 ??? po co to? chcesz żeby z danych na twoim synku albo i nawet całej firmie została sieczka?

Potwierdzam to co napisał @Przemuss:
Przemuss pisze: pn lut 18, 2019 4:47 pm A sam fakt przekierowania portu 22...
Albo admin jest totalnie zielony albo ... może niech sam sobie odpowie.
zatrudnijcie jakiegoś admina/sieciowca niech wam to ogarnie bo naprawdę źle się to dla Was może skończyć.

Edit
te wszystkie przekierowania to ktoś robił ręcznie?
oprócz portu 22 macie otwarte jeszcze:
21 - FTP, jeśli używacie to jeszcze rozumiem.
23 - telnet - a ten po cholerę?
Pokasujcie te wszystkie przekierowania, których nie potrzebujecie.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Dobra w takim razie inaczej. Dostac sie do serwera moge po przez quickconnect. Ale na nim nie moge robic strony bo na to nie pozwala. Poprzednio robilem adres publiczny i przekierowalem porty 5005 i 5006 by dostac sie do aplikacji DS Video na TV w ktorej nie mozna bylo uzyc jako danych quickID. Teraz chce zrobic tak by moc kontynuowac budowe strony z domu. Co do FTP to tak uzywam go na telefonie do wgrywania plikow na serwer i na laptopie w domu. Reszte portow wylaczylem. Po restarcie serwera dalej zostaje takie samo IP. Oczywiscie jesli chodzi o te IP co wyswietla sie na pulpicie z widgeta z zasobami itp. Dodalem w routerze przyznawanie tego IP po masce. Jesli to pomoze to z czego zrobic ss by rozjasnic na czym stoje aktualnie? Dodam tez ze proba przekierowania portow 80 i 443 nic nie dala po mimo ze sa otwarte. Nawet skasowalem wszystkie mozliwe porty i zostawilem tylko jako niedtandardowe te dwa. To i tak nic nie zdzialalo.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Dobra sprawdzilem. Wpisujac zewnetrzne IP mam to:

"Web Station has been enabled. To finish setting up your website, please see the "Web Service" section of DSM Help." z duza ikona Web Station nad napisem. Probowalem z roznych przegladarek, laptopow i telefonow. Zawsze to samo. Po czekaniu i czekaniu na zaladowanie strony po wpisaniu IP_ZEWNETRZNE/prestashop1.7 mam info:


Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer 192.168.0.99 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
Wypróbuj te rozwiązania:

Sprawdź połączenie
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Czyli tutaj jak widac przechodzi mi juz na IP_WEWNETRZNE





Tez mi sie wydaje ze to dziwne ze nie dziala pomimo ze powinno bo porty sa otwarte.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Ok w takim razie jutro zobacze panel presty co jest nie tak. Cos jeszcze przed wyjsciem z firmy poprzestawialem i teraz mam logowanie nawet w sieci lokalnej po przez zewnetrzne ip a nie jak poprzednio po wpisaniu ip serwera. Gdzie to zmienic spowrotem?
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Dobra przekopałem wszystkie ustawienia, skonfigurowałem kilka razy EZ-Internet i nadal jedyna opcja logowania to po przez publiczny adres IP. Po wpisaniu WEW_IP:5000 mam pustą stronę. A po wpisaniu ZEW_IP:5000 odpala mi pulpit serwera. A wcześniej mogłem logować się w sieci lokalnej po przez WEW_IP:5000, a teraz nie.

EDIT
przycisk RESET na synology też nic nie dał. Udało mi się wejść tylko na chwilę po przez WEW_IP ale po minucie czy dwóch znów to samo. czyli WEW_IP nie działa a ZEW_IP działa.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: Przemuss »

W akcie desperacji narobisz sobie problemów. No ale skoro wiesz lepiej i nie słuchasz rad... Będąc na twoim miejscu wziąłbym kogoś kto ma pojęcie, zapłacił te kilka stów a będzie większy poziom bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Udostępnienie strony internetowej

Post autor: JimUSA »

Ja wole samemu sobie pogrzebać i porobić niż zlecać to komuś. Problem z logowaniem rozwiązałem już.
ODPOWIEDZ