DDNS czy QuickConnect

ODPOWIEDZ
kozaczy
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 15, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

DDNS czy QuickConnect

Post autor: kozaczy »

Kto wyjaśni mi zalety i różnice pomiędzy DDNS a QuickConnect. NP aplikacje wymagają danych logowania z QuickConnect ale przy bezpośrednim połączeniu z serwerem to chyba nie ma różnicy czy w przeglądarce wpiszemy dla DDNS www.xxxxx.synology.me lub w drugim przypadku www.QuickConnect.to/xxxxx. Pytam ponieważ mam problem z DDNS, mimo uwolnienia portów wpisując adres strony www.xxxxx.synology.me wchodzę na menu mojego routera a nie jak bym chciał serwera. Chciałbym rozwiązać ten problem ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. Proszę o opinie bardziej zaawansowanych niż ja użytkowników. DDNS zainteresowałem się, gdyż pierwotnie pomyślałem, że może to być skuteczniejszy sposób do łączenia się z serwerem z zewnątrz również przy pomocy aplikacji np NoteStation. Ale w ustawieniach aplikacji nie widać możliwości wyboru w jaki sposób chce nawiązać połączenie z zewnątrz.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: DDNS czy QuickConnect

Post autor: Zoltar »

Różnic można by wymienić kilka, jeśli chodzi o zalety to sam musisz je ocenić. Podstawowa różnica jest taka, że nie wszędzie możesz skorzystać z QuickConnect. W zasadzie korzystają z niego tylko aplikacje mobilne od Synology, jeśli chcesz korzystać z innych usług (synchronizacja kalendarza, kontaktów i wiele innych) to już nie uda Ci się. Jeśli chodzi o DDNS to jest potrzebny wtedy, kiedy masz zmienne zewnętrzne IP. Mając stałe IP nie musisz korzystać z DDNS. Natomiast zarówno DDNS jak i stałe IP wymaga przekierowania portów. Jest to niezbędne aby dostać się do odpowiedniej aplikacji. Piszesz o 'uwolnieniu' portów - co to wg Ciebie oznacza? To, że wchodzisz na stronę swojego routera sugeruje, że albo portów nie przekierowałeś poprawnie albo nie zrobiłeś tego w ogóle. Nawiasem mówiąc to, że z zewnątrz możesz wejść na panel zarządzania swojego routera jest bardzo niebezpieczne, wystawiasz się na różnego rodzaju ataki, które mogą skutkować przejęciem kontroli nad Twoim routerem.
Wg mnie korzystanie z DDNS z przekierowaniem może współgrać razem z QuickConnect, ja przynajmniej tak korzystam (nie wnikając w szczegóły), tak czasami jest wygodniej. Pamiętaj jednak, że QuickConnect nie wymaga przekierowania portów (czyli jest to ułatwienie dla mniej zaawansowanych użytkowników) ale usługa ta działa poprzez serwery Synology.
kozaczy
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 15, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: DDNS czy QuickConnect

Post autor: kozaczy »

Posiadam router HUAWEI B525 i w jego menu jest sformułowanie uwolnić porty. Wcześniej pracując na innych routerach nie miałem problemów z przekierowaniem.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DDNS czy QuickConnect

Post autor: stanley99 »

@kozaczy: skoro myślisz o połączeniu "z zewnątrz" do swojego serwera, przyjrzyj się VPN. Będziesz miał dostęp i korzystał z usług swojego NAS-a (i nie tylko) jakbyś się znajdował w swojej sieci lokalnej. W dodatku bezpiecznym, szyfrowanym tunelem. W przypadku OpenVPN wystarczy przekierowanie jednego portu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ