Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

ODPOWIEDZ
lompi
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 05, 2018 10:07 pm

Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: lompi »

Witajcie,
Niedawno zakupiłem NASa Synology i mam problem z aplikacją Moments, a dokładniej z rozpoznawaniem twarzy. Aplikacja Moments po przeindeksowaniu zdjęć rozpoznała jako jedną osobę dwie zupełnie inne osoby- wchodzą w zdjęcia tej osoby wyświetlane są zdjęcia dwóch różnych osób. Najwidoczniej dla mechanizmu rozpoznawania twarzy te dwie osoby były podobne- wiadomo może się zdarzyć.
Pytanie jest tylko jak w takiej sytuacji powiedzieć aplikacji, żeby osobę z danych zdjęć traktowała jako inną osobę?
Olafejs
Amator
Posty: 41
Rejestracja: pn lut 03, 2020 4:27 pm

Re: Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: Olafejs »

Mamy rok 2020 a funkcji nadal brak:/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: michau »

Nie wiem jaka jest data artykułu z Pomocy Synology ale warto zapoznać się z poniższym linkiem:

Które modele Synology NAS obsługują funkcje obliczane przez SI w aplikacji Moments?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Olafejs
Amator
Posty: 41
Rejestracja: pn lut 03, 2020 4:27 pm

Re: Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: Olafejs »

michau pisze: pn lut 24, 2020 8:16 pm Nie wiem jaka jest data artykułu z Pomocy Synology ale warto zapoznać się z poniższym linkiem:

Które modele Synology NAS obsługują funkcje obliczane przez SI w aplikacji Moments?
Nie do końca wiem co wnosi lista obsługujących modeli NAS do opcji zmiany twarzy na zdjęciu błędnie rozpoznanym :)
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: michau »

Olafejs pisze: pn lut 24, 2020 8:18 pm
michau pisze: pn lut 24, 2020 8:16 pm Nie wiem jaka jest data artykułu z Pomocy Synology ale warto zapoznać się z poniższym linkiem:

Które modele Synology NAS obsługują funkcje obliczane przez SI w aplikacji Moments?
Nie do końca wiem co wnosi lista obsługujących modeli NAS do opcji zmiany twarzy na zdjęciu błędnie rozpoznanym :)
Synology Moments to rozwiązanie zdjęć do użytku osobistego i domowego, zapewniające intuicyjną metodę zarządzania wszystkimi osobistymi zdjęciami rejestrowanymi każdego dnia oraz szczegółowe śledzenie wyjątkowych momentów. To osobiste narzędzie do przechowywania zdjęć, wyposażone w funkcje obliczane przez SI, takie jak rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie obiektów, automatyczne dostosowywanie koloru i automatyczne obracanie, a także sekcję Moments Select, umożliwia szybkie i łatwe sortowanie i oznaczanie zdjęć.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Olafejs
Amator
Posty: 41
Rejestracja: pn lut 03, 2020 4:27 pm

Re: Rozpoznawanie twarzy w aplikacji Moments

Post autor: Olafejs »

michau pisze: pn lut 24, 2020 9:43 pm
Olafejs pisze: pn lut 24, 2020 8:18 pm
michau pisze: pn lut 24, 2020 8:16 pm Nie wiem jaka jest data artykułu z Pomocy Synology ale warto zapoznać się z poniższym linkiem:

Które modele Synology NAS obsługują funkcje obliczane przez SI w aplikacji Moments?
Nie do końca wiem co wnosi lista obsługujących modeli NAS do opcji zmiany twarzy na zdjęciu błędnie rozpoznanym :)
Synology Moments to rozwiązanie zdjęć do użytku osobistego i domowego, zapewniające intuicyjną metodę zarządzania wszystkimi osobistymi zdjęciami rejestrowanymi każdego dnia oraz szczegółowe śledzenie wyjątkowych momentów. To osobiste narzędzie do przechowywania zdjęć, wyposażone w funkcje obliczane przez SI, takie jak rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie obiektów, automatyczne dostosowywanie koloru i automatyczne obracanie, a także sekcję Moments Select, umożliwia szybkie i łatwe sortowanie i oznaczanie zdjęć.
I jak sugerujesz zmienić źle rozpoznaną twarz ?
ODPOWIEDZ