Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

ODPOWIEDZ
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: WDK »

Witam

Mam wykupioną domenę ( NazwaFirmy.pl ) w home.pl
Mam wykupiony hosting w WEBD.pl (tu znajduje się sklep internetowy)
Domena NazwaFirmy.pl ma ustawione DNSy i kieduje do WEBD.pl
Na WEBD.pl utworzyłem 2 subDomeny czyli:
ftp.NazwaFirmy.pl oraz poczta.NazwaFirmy.pl

teraz chciałbym na SYNOLOGY DS1517+ skonfigurować usługi FTP oraz poczty w taki sposób aby:
1) adres serwera (a w TotalCommander NazwaHosta) wyglądał tak: ftp.NazwaFirmy.pl
2) strona logowania (w przeglądarce) do poczty to: poczta.NazwaFirmy.pl
3) Adresy skrzynek e-mail (które będe tworzył na synology) miały postać NazwaUzytkownika@poczta.NazwaFirmy.pl

Dodam że w firmie mamy stały publiczny adres IP, a DS1517+ jest podłączony do routera DrayTek2925L

Moje pytanie to jak poprawnie przeprowadzić konfigurację wymienionych usług tak aby działały poprawnie ?
Bo na chwilę obecną (używając publicznego adresu IP nie mogę nawet nawiązać połączenia z FTP)

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: Przemuss »

Do sub domeny musisz przypisać adres IP ten firmowy (DNSy).
Na drayteku przekieruj stosowne porty dla usług.
Skonfigurować na Synku co trzeba.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Re: Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: WDK »

Przemuss pisze: czw maja 24, 2018 11:48 am Do sub domeny musisz przypisać adres IP ten firmowy (DNSy).
W WEBD.pl gdzie jest utworzona subdomena dodałem rekord A oraz Rekord MX podając Stały publiczny adres IP (otrzymany od dostawcy internetu)
Przemuss pisze: czw maja 24, 2018 11:48 am Na drayteku przekieruj stosowne porty dla usług.
Czy musze zmieniać cokolwiek w samym routerze czy może wystarczy że jest tam włączona funkcja UPnP i na serwerze synology PanelSterowania>>>DostępZewnętrzny>>>KonfiguracjaRoutera są pododawane wszystkie porty ?
Przemuss pisze: czw maja 24, 2018 11:48 am Skonfigurować na Synku co trzeba.
A mógłbym prosić o dokładniejsze informacje na temat tego co i jak mam skonfigurować na "Synku" ?
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: Przemuss »

Ad2. UPnp jak i konfiguracja routera z DSM nie zawsze działa tak jakbyś tego oczekiwał. Na upartego możesz spróbować, ale obawiam się iż będziesz musiał to zrobić ręcznie.
Ad3. Konfigurację serwera FTP jak i poczty znajdziesz w pomocy, jak i w bazie wiedzy producenta synology.
Forum nie jest od tego by kogoś prowadzić za rączkę, a podpowiedzieć czy też nakierować na właściwe rozwiązanie. Jak trafisz na problem to pomożemy go rozwiązać o ile da radę.
Na forum znajdzie się wielu co to skonfiguruje ci to odpłatnie jak w tematyce jesteś kompletnie zielony. Wiedza kosztuje.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
WDK
Amator
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 3:26 pm

Re: Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: WDK »

Przemuss pisze: czw maja 24, 2018 1:54 pm Ad3. Konfigurację serwera FTP jak i poczty znajdziesz w pomocy, jak i w bazie wiedzy producenta synology.
Forum nie jest od tego by kogoś prowadzić za rączkę, a podpowiedzieć czy też nakierować na właściwe rozwiązanie. Jak trafisz na problem to pomożemy go rozwiązać o ile da radę.
Na forum znajdzie się wielu co to skonfiguruje ci to odpłatnie jak w tematyce jesteś kompletnie zielony. Wiedza kosztuje.
Samą konfiguracje usług FTP i Poczty rzeczywiście znalazłem w bazie wiedzy producenta synology i z tym sobie jakoś poradziłem. Mój problem polega jedynie na przypisaniu subdomeny do usług ponieważ nie udało mi się znaleźć informacji na temat skonfigurowania samej domeny, a w artykułach dotyczących poczty i FTP nie było żadnych odnośników do kolejnego artykułu gdzie była by opisana kwestia konfiguracji domeny i podpięcia jej do samych usług poczty i FTP.
Mój Serwer to: DS1517+
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Konfiguracja subDomeny w usługach Synology

Post autor: Przemuss »

Nie musisz przypisywać usług do subdomen. To kwestia portów.
Klient wywołując w przeglądarce adres: ftp://FTP.domena.pl wywułuje ruch po konkretnych portach 20-21 i ewentualnie dynamiczne.
Co do poczty to ten adres poczta.domena.pl wpisujesz w konfiguracji usługi pocztowej. Jak przekierujesz port 25 na synka zacznie to działać o ile Twój operator nie blokuje tego portu (a niestety bardzo często jest blokowany).
Port 25 jest potrzebny do komunikacji z innymi serwerami potowymi. Z tego co wiem to tylko po nim odbywa się komunikacja. Poczatek adresu mailowego to nazwa użytkownika np użytkownik "kowalski" będzie miał taki: kowalski@poczta.domena.pl
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ