VPN brak połączenia

lambe
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 17, 2018 10:15 pm

Re: VPN brak połączenia

Post autor: lambe »

Tak, jest włączone, ale również bez zmian.
Za to działa VPN po PPTP (i tu VPN Passthrough czy włączone, czy wyłączone nie ma wpływu - zawsze działa). Port 1723 jest widoczny.

Może i PPTP by wystarczało, ale czytałem, że nie jest zbyt bezpieczny. O ile ma to znaczenie dla domowego użytkownika?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VPN brak połączenia

Post autor: stanley99 »

lambe pisze: pt maja 18, 2018 7:02 pm Ale po przywróceniu 500->500 dalej jest 'blocked'.
A czy Twój router w konfiguracji przekierowań umożliwia wybór protokołu TCP lub UDP? Bo dla VPN L2TP/IPsec powinny być otwarte/przekierowane porty UDP 1701, 500 i 4500 i taki typ (UDP) powinieneś ustawić. Patrz opis TUTAJ. Ewentualnie (o ile jest taki wybór) możesz spróbować ustawić łącznie oba: "TCP/UDP", lub "both" - różnie to się w routerach nazywa.

lambe pisze: pt maja 18, 2018 11:35 pm Za to działa VPN po PPTP (i tu VPN Passthrough czy włączone, czy wyłączone nie ma wpływu - zawsze działa). Port 1723 jest widoczny.
PPTP wymaga przekierowania portu 1723 TCP. Więc jeśli Twój router domyślnie przekierowuje tylko w prot. TCP, to by wyjaśniało, dlaczego PPTP Ci działa, a L2TP/IPsec nie. Oczywiście gdybam.
Może i PPTP by wystarczało, ale czytałem, że nie jest zbyt bezpieczny. O ile ma to znaczenie dla domowego użytkownika?
Nie jestem specem od VPN-ów, bezpieczeństwa, etc. (w ogóle nie jestem specem ;) ), ale wszędzie piszą, że od PPTP się odchodzi.
A może, wzorem, że tak napiszę: poprzednika w tym wątku spróbować OpenVPN? Zaleta prócz spraw bezpieczeństwa: wystarczy przekierować tylko 1 port, można zmienić na inny niż domyślny UDP 1194 , można wybrać UDP lub TCP. Wada (w pewnym sensie...), wspominałem już w tym wątku: wymaga na klientach instalacji i skonfigurowania dodatkowej aplikacji. Opis od Synology TUTAJ
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ