OpenVPN, między dwoma dyskami

ODPOWIEDZ
Qba666
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 04, 2018 11:26 pm

OpenVPN, między dwoma dyskami

Post autor: Qba666 »

Witam, to mój pierwszy post na forum poza przywitaniem się.
Nie mogę poradzić sobie z połączeniem dwóch dysków synology w jedną sieć, oto opis problem.

1. Sieć numer 1 w której znajduje się Synology DS213+ oraz 2 komputery, podłączone do jednego routera. W tej sieci mam stały zewnętrzny adres IP
2. Sieć numer 2 w której znajduje się Synology DS216 oraz 3 komputery, podłączone do jednego routera. W tej sieci nie ma statycznego IP

Dysk Ds213+ (sieć numer 1) tworzy serwer OpenVPN do której połączyłem dysk z sieci DS216 (sieć numer 2)

Efekt jaki chciałbym osiągnąć to z komputera w sieci numer 1 mieć dostęp np do pulpitu zdalnego w sieci numer 2.

Czy jest to możliwe do wykonania?

Jeśli nie to czy istnieję możliwość aby tak skonfigurować OpenVPN lub innego z dostępnych aby działały na zmiennym IP, z użyciem synology.


W skrócie od czasu do czasu muszę zrobić coś na komputerach w sieci numer 2, i szukam do tego dobrego rozwiązania z użyciem synology.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

OpenVPN, między dwoma dyskami

Post autor: look12 »

Mam taką konfigurację u siebie jak opisujesz, przy czym nie miałem potrzeby na łączenie się z kompem w sieci "numer 2". To co ja bym sprawdził to w ustawieniach OpenVPN jest opcja "Połacz z internetem za pośrednictwem serwera NAS ........." albo jakoś podobnie. Jeżeli możesz pingować do komputerów do sieci nr 2 to będzie można się wbić konsolą.
Według mnie najlepiej przenieść klienta OpenVPN na router, wówczas wszystkie urządzenia w sieci nr 2 powinny być dostępne. Eleganckim rozwiązaniem tego czego oczkujesz jest Site to Site zaimplementowanym na routerach Synology.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ