Synology VPN SERVER - problem z otoczeniem sieciowym

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology VPN SERVER - problem z otoczeniem sieciowym

Post autor: stanley99 »

Przemuss pisze: śr lut 07, 2018 7:29 pm Wydaje mi się że NAS ci nie odpowie. Dodaj do reguły do firewall na NASie by odpowiadał na inne adresy np tym z VPNa.
Dla mnie brak odpowiedzi NAS też jest dziwny. Przecież cały VPN w tym przypadku "dzieje się", jest tworzony na Synku. Być może to sprawa firewalla. W każdym razie u mnie po zalogowaniu do VPN mogę pingować zarówno interfejs NAS, oraz inne adresy w moim LAN (o ile nie są chronione przez firewalle ;) )

Natomiast wracając do meritum sprawy czyli przeglądania Otoczenia sieciowego. Wydaje mi się - choć nie drążyłem głębiej problemu - że w przypadku VPN Synology to nie działa, ponieważ adresy VPN należą do innej podsieci. Synek nawet nie dopuszcza, aby były w tej samej, o czym było parę postów wcześniej.
Powiem może tak: po połączeniu przez VPN również nie widzę urządzeń w Otoczeniu sieciowym. Podobnie urządzeń DLNA w mojej sieci. Jednak mogę mapować udostępniane zasoby sieciowe przez adres IP (używam OpenVPN, ale w tym przypadku chyba nie ma znaczenia). Przykładowo jeśli adres mojego Synka wynosi 192.168.10.10 oraz wspóldzielony folder zwie się np. STANLEY, mapuję w Windowsie przez:
\\192.168.10.10\STANLEY

Jak wspominałem, nie drążyłem tematu, bo jakoś nie miałem potrzeby, ale na szybkiego wygooglałem np. takie coś. Zaznaczam, że nie o Synology:
https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=17622
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology VPN SERVER - problem z otoczeniem sieciowym

Post autor: stanley99 »

...swoją drogą jeśli ktoś zna sposób, aby po połączeniu przez serwer VPN Synology działało otoczenie sieciowe, DLNA, itp. - innymi słowy aby klient VPN zachowywał się DOKŁADNIE tak samo jak w czasie gdy jest połączony bezpośrednio w domowej sieci LAN - z chęcią się zapoznam.
Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ