Drukowanie offline

ODPOWIEDZ
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Drukowanie offline

Post autor: dawidb33 »

Witam
Posiadam urządzenie wielofunkcyjne które włącza się rano, koło godziny 8, a wyłącza około godziny 17 automatycznie. Często, po godzinach "pracy" drukarki potrzebuję coś puścić do drukowania. Nie potrzebuję tego dokumentu od razu a np dnia następnego.
I tu moje pytanie. Jak to zorganizować? Gdy puszczam druk na drukarkę po chwili pojawia się informacja o błędzie drukarki. Pewnie da się jakoś wykorzystać do tego serwer synology, który trzymałby w pamięci wewnętrznej plik do druku a po "zobaczeniu" że drukarka jest już online przesłały go do niej.
Do tej pory miałem całymi dniami włączoną jedną drukarkę i na niej drukowałem takie dokumenty ale chciałbym to zorganizować jak powyżej.
Dzięki i pozdrawiam
Dawid

PS. Przed dodaniem posta oczywiście sam kombinowałem jak to zrobić. Doszedłem do dodania drukarki do synology. Dodała się, lecz nie wiem co dalej, jak to wykorzystać. Na razie satysfakcjonowała by mnie możliwość wydruku z sieci LAN, docelowo fajnie byłoby móc drukować po WAN.


Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2021 7:35 am przez dawidb33, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ