Cloud Sync - Przenoszenie plików

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FloydKulis
Amator
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 10:18 pm

Cloud Sync - Przenoszenie plików

Post autor: FloydKulis »

Ponieważ mam straszny problem którego nie miałem na konkurencji, szukam innych rozwiązań. Zastanawiam się i próbuje zmusić Cloud Station aby przenosił pliki na GDTeam Drive. Aktualnie widzę ze je tylko kopiuje a nie przenosi. Czy macie jakąś wiedze jak ustawić by pliki były przenoszone do chmury?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cloud Sync - Przenoszenie plików

Post autor: stanley99 »

Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzić, ale w Cloud Sync jest w ogóle dostępna opcja przenoszenia plików a nie kopiowania? Poza tym wydaje mi się, że już samo "sync" w nazwie usługi świadczy, że zawartość z obu stron, tzn. NAS i chmury ma być doprowadzana do indentycznej zawartości, czyli głównie kopiowana. Aczkolwiek o ile pamiętam można też ustawiać synchronizację jednokierunkową czyli z serwera do chmury lub na odwrót. Lecz to raczej ma zapobiegać utracie danych, np. aby po (przypadkowym) skasowaniu plików po stronie chmury nie zostały usunięte także z NAS-a.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
FloydKulis
Amator
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 10:18 pm

Re: Cloud Sync - Przenoszenie plików

Post autor: FloydKulis »

stanley99 pisze: czw cze 17, 2021 10:43 am Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzić, ale w Cloud Sync jest w ogóle dostępna opcja przenoszenia plików a nie kopiowania?
Właśnie nie ma a ja takową potrzebuje. Z uwagi na to że Synology nie obsługuje rClone w taki sposób jak u konkurencji, szukam innych rozwiązań.

\\\EDIT Poradziłem sobie rClone i formułą:
rclone moveto from to
ODPOWIEDZ