Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: wlodekh »

Hmmm, skoro mnie (i pewno wielu innym) działa dobrze, to IMO masz coś źle skonfigurowane. Chyba pora poszukać w ustawieniach klienta Drive na komputerach. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję bo to może być jakaś pierdoła:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... riveclient
Jest tam np. takie zdanie:
Jeśli zaznaczysz pole Zachowaj lokalnie usunięte pliki w folderze docelowym zdalnej kopii zapasowej, usuwanie lokalnych plików i folderów nie będzie wpływało na dane, które zostały już umieszczone w kopii zapasowej w folderze zdalnym.

Przepraszam za to rzucanie linkiem, ale nie mam pomysłu na rozwiązanie.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: Szubi »

Sprawdziłem wszystko, po odznaczeniu tej opcji - i gdy przenosze pliki w folderze lub zmieniam ich nazwę, NAS zwyczajnie je usuwa.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: wlodekh »

Dla pewności: w kliencie Drive masz Tryb synchronizacji > Dwukierunkowa synchronizacja?
W ustawieniach ogólnych mam tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: sob cze 05, 2021 9:59 am Dla pewności: w kliencie Drive masz Tryb synchronizacji > Dwukierunkowa synchronizacja?
W ustawieniach ogólnych mam tak:
Tak, dwukierunkowa i ustawienia identyczne jak na Twoim screenie. Ogólnie tam za dużo ustawień niema. Nadal nie przenosi plików, gdy zmieniam nazwę folderu tworzy druga kopię. Trudno, będę używał NAS jak zwykły DYSK USB i będę ręcznie kopiował foldery, albo poszukam jakiejś aplikacji alternatywnej. Dobrze że jeszcze płace za BackBlaze. Tam to wszystko działa jak powinno. No nic, dzięki chłopaki za posty i chęć pomocy.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: wlodekh »

Hardkorowe rozwiązanie: odinstaluj klienta Drive i zainstaluj ponownie. To co dzieje się u Ciebie - a masz takie same ustawienia jak ja - jest jakimś błędem bo u mnie nic takiego nie występuje. Masz Maca? Może o to chodzi? Na kompie z Windows też tak się dzieje? Nie mam więcej pomysłów.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: ndz cze 06, 2021 1:10 pm Hardkorowe rozwiązanie: odinstaluj klienta Drive i zainstaluj ponownie. To co dzieje się u Ciebie - a masz takie same ustawienia jak ja - jest jakimś błędem bo u mnie nic takiego nie występuje. Masz Maca? Może o to chodzi? Na kompie z Windows też tak się dzieje? Nie mam więcej pomysłów.
Wiesz, zakupiłem dziś za 29euro AOMEI Backupper - ma możliwość łączenia się z NASami. Wszystko w końcu działa tak jak chciałem.
Wyszło niecałe 130zł, ale licencja wieczna jak i apdejty.
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: wlodekh »

No i okazuje się, że albo ja coś nie zrozumiałem, albo wystąpiło "coś na łączach": dopiero teraz się zorientowałem, że chodzi Ci o backup robiony w Drive, a nie o synchronizację plików! Zjawisko, o którym piszesz (kopia pliku na NAS przy zmianie nazwy) też u mnie występuje i IMO jest to sytuacja jak najbardziej prawidłowa. Zamiast kopii folderu powinieneś używać synchronizacji. Osobiście synchronizuję cały katalog photo z NAS z katalogiem Pictures na kompie i każda zmiana zdjęcia, nieważne jaka: zmiana nazwy, kasowanie, przenoszenie, itp. robi się wszędzie bez dublowania plików.

PS.
Wg strony dobreprogramy.pl AOMEI Backupper jest bezpłatny z wyłączeniem zastosowań komercyjnych ;).
Do backupu można użyć też skryptu ustawionego w harmonogramie, np. takiego:
robocopy X:\katalog Y:\backup /MIR
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: ndz cze 06, 2021 2:03 pm No i okazuje się, że albo ja coś nie zrozumiałem, albo wystąpiło "coś na łączach": dopiero teraz się zorientowałem, że chodzi Ci o backup robiony w Drive, a nie o synchronizację plików! Zjawisko, o którym piszesz (kopia pliku na NAS przy zmianie nazwy) też u mnie występuje i IMO jest to sytuacja jak najbardziej prawidłowa. Zamiast kopii folderu powinieneś używać synchronizacji. Osobiście synchronizuję cały katalog photo z NAS z katalogiem Pictures na kompie i każda zmiana zdjęcia, nieważne jaka: zmiana nazwy, kasowanie, przenoszenie, itp. robi się wszędzie bez dublowania plików.

PS.
Wg strony dobreprogramy.pl AOMEI Backupper jest bezpłatny z wyłączeniem zastosowań komercyjnych ;).
Do backupu można użyć też skryptu ustawionego w harmonogramie, np. takiego:
robocopy X:\katalog Y:\backup /MIR
Tak, jest bezpłatny :) Ale nie ma synchro w czasie rzeczywistym. Generalnei wersja free jest mocno oskubana z funkcji.
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Kopia zapasowa plików (niezły burdel macie w tym archeo)

Post autor: Szubi »

O, to jest dokładnie to o co mi chodziło:
Obrazek
ODPOWIEDZ