Drive - jak dodać różne foldery ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElectricMan
Amator
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 25, 2015 11:13 am

Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: ElectricMan »

Wstyd się przyznać ale dopiero zainstalowałem Drive. No i mam problem.
Jak dodać do synchronizacji inne foldery niż ten jeden standardowy ?
Chciałbym synchronizować np Moje Dokumenty i np folder z pulpitu (pliki TXT) tak aby mieć dostęp na laptopie. Nie wspomnę że jakieś inne też by się przydały.
Oba kompy to Win 10 - Home i Pro; więc przy okazji można skorzystać z funkcji gdzie na laptopie nie muszą być te pliki w offline.
Wiem że można z poziomu Eksploratora skopiować wybrany folder do folderu który się synchronizuje. Ale jest to akcja jednorazowa i później nie ma synchronizacji z folderem źródłowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ElectricMan
Amator
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 25, 2015 11:13 am

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: ElectricMan »

Hmmmm, dzięki za info.
To muszę przemyśleć strategię przechowywania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: R70 »

Ale przecież można synchronizować różne foldery (chyba nie można synchronizować Pulpitu, ale wydaje mi się że można Moje Dokument"), i nie korzystać zupełnie z domyślnego Drive "użytkownika domowego". U mnie chyba nigdzie nie korzystam z domyślnego folderu tylko właśnie synchronizuję różne foldery klientów przez indywidulanie utworzone foldery zespołu.
Jeśli dobrze rozumiem, to musisz stworzyć folder współdzielony dedykowany do synchronizacji (np moje dokumenty) na synku i nadać mu odpowiednią dostępność, w Konsoli administratora Synology Drive włączyć go do folderu zespołu, a następnie w kreatorach synchronizacji agenta drive, wybrać lokalnie folder "moje dokumenty" a na nas właśnie ten stworzony folder synchronizacji. Ważne żeby tylko przy wyborze foldera na kompie odznaczyć "utwórz pusty folder "synology drive"" .
Oczywiście dla innego folderu który chcesz synchronizować trzeba całość powtórzyć. folder z plikami z pulpitu chyba nie przejdzie, ale jeśli zastąpisz go na pulpicie skrótem, a folder będzie w innej, dozwolonej lokalizacji to powinno pójść gładko.
No chyba że coś źle zrozumiałem o co Ci chodzi - wieczorne piwko mogło mi zaburzyć odbiór tekstu pisanego ;)
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: look12 »

Oj ale się narobiło przy tym wątku ... ho ho.
Odpowiadając, da się to zrobić i to w folderach własnych.
Na serwerze w udostępnionym katalogu home/Drive tworzysz podkatalogi np. Moje dokumenty, Pulpit, itd.
Resztę załatwiasz na kliencie Drive na kompie wiążąc poszczególne podkatalogi serwera z folderami kompa.
Mam tak u siebie i działa.
W home/ Drive:
Muzyka
Zdjęcia
Moje dokumenty
itd.
Na kompie dowiązanie katalogów serwera do folderów:
Muzyka
Zdjęcia
Moje dokumenty

Są to osobne zadania synchronizacji.
Trzeba tylko pamiętać, aby przy konfiguracji klienta odptaszyć „tworzenie katalogu....” lub jakoś tak.
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2020 11:40 pm przez look12, łącznie zmieniany 3 razy.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: look12 »

No pełna zgoda, tylko że pytanie było, czy da się synchronizować folder Moje dokumenty i folder X na Pulpicie zawierający pliki txt.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: look12 »

ElectricMan pisze:Hmmmm, dzięki za info.
To muszę przemyśleć strategię przechowywania. Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
@ElectricMan napisz jakie masz przemyślenia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: Teddy47 »

Ja mam stworzone foldery na Synku nr 1 DRIVE-Nazwisko.Imie użytkownika. Tam podfoldery Dokumenty, Pulpit, Obrazy, Thunderbird.
Są 4 zadania synchronizacji dla każdego użytkownika (Dokumenty, Pulpit, Obrazy oraz WSPOLNE - na Synku nr 2 to folderWSPOLNE). Dodatkowo zadanie kopii zapasowej z folderem Thunderbirda. Dla folderu obrazy mam dodatkowo wykluczone pliki *_thumb.*. Wszystko działa jak należy. Synek nr 1 znajduje się w oddziale (tyle urządzeń ile oddziałów), a Synek nr 2 w centrali. Na wspólnym są cenniki, oferty, katalogi, papier firmowy itd.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
Awatar użytkownika
ElectricMan
Amator
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 25, 2015 11:13 am

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: ElectricMan »

Dzięki z odpowiedzi/podpowiedzi.
Już teraz załapałem po testach jak to ma wyglądać. Muszę przyznać, że mój tok rozumowania nijak się miał do zamysłu autorów Apki.
Dla potomności - np. założyłem folder Pulpit w homes\Drive i podpiąłem folder TXT z pulpitu. Wszystko pięknie, ale w następnym zadaniu synchronizacji nie można użyć folderu Pulpit na Synku - jak bym chciał dodać np. folder TXT2. Trzeba z góry założyć, że w tym folderze mają być inne i je wcześniej utworzyć.
Pewnie jakbym synchronizował cały pulpit - jak pisaliście, problemu by nie było. Tyle że Ja tak nie chcę.... ;-)
Także dzieki za naprowadzenie. Idę tworzyć zadania synchronizacji. ;-)
Marco74
Amator
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 23, 2021 1:47 am

Re: Drive - jak dodać różne foldery ?

Post autor: Marco74 »

Witajcie,
Ja z kolei używam Drive to tworzenia kopii komputera. Chciałbym jednocześnie synchronizować wybrane foldery pomiędzy tym samym komputerem a Synkiem. (założenie: kopia ma pozwolić na powrót do wersji na określony dzień, synchronizacja ma pozwolić na pobieranie plików / pogląd na komórkach - głównie zdjęcia). Niestety, w momencie ustawiania zadania synchronizacji (na kompie) nie mogę wybrać innego katalogu niż MOJE PLIKI (katalogi na Synku są pozakładane). W dodatku jak wybieram MOJE PLIKI to pojawia się komunikat, iż nie mogę wybrać tego folderu ponieważ katalog ten jest już wykorzystywany w innym zadaniu synchronizacji - czy chodzi o zadanie kopii zapasowej?
Co robię źle? Brak jakiś ustawień dostępów czy coś jeszcze innego przegapiłem?
Pozdrawiam,
Marco74
posiadacz DS720+
ODPOWIEDZ