Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

ODPOWIEDZ
digitaladam
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 7:35 am

Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: digitaladam »

Cześć, macie jakieś sprawdzone aplikacje na androida, służące do synchronizacji w tle/ robienia kopii bezpieczeństwa plików na Synology? Dokładnie potrzebuje do robienia kopii wykonanych zdjęć telefonem, ale także innych folderów na telefonie. Nie chce do tego aplikacji typu PhotoStation, tylko coś takiego jak DS Cloud. Niestety DS Cloud nie potrafi obsługiwać karty pamięci w telefonie... A Synology nie kwapi się w ogóle do poprawiania swych aplikacji na Androida.
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: R70 »

DS File ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
digitaladam
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 7:35 am

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: digitaladam »

R70 pisze: czw cze 11, 2020 1:35 pmDS File ?
A DS File ma możliwość synchronizacji w tle? Żeby nie trzeba było każdorazowo pamiętać i włączeniu? Bo do takich czynności jak kopiowanie plików między nasem a telefonem wtedy, kiedy chce, to wolę Total Commandera na androia.
digitaladam
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 7:35 am

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: digitaladam »

@R70, DS File o dziwo faktycznie ma możliwość robienia kopi w tle. I robi to!
Zawsze byłem przekonany, że appka służy tylko do podglądu, czy ręcznego kopiowania plików między NASem.
Jedyne co mnie wkurza to to, że nie uwzględnia podfolderów, jak i zdjęcia z DCIM wrzuca bezpośrednio do wybranego folderu na NASie.
digitaladam
Amator
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 7:35 am

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: digitaladam »

digitaladam pisze: sob cze 20, 2020 7:36 pm @R70, DS File o dziwo faktycznie ma możliwość robienia kopi w tle. I robi to!
Zawsze byłem przekonany, że appka służy tylko do podglądu, czy ręcznego kopiowania plików między NASem.
Jedyne co mnie wkurza to to, że nie uwzględnia podfolderów, jak i zdjęcia z DCIM wrzuca bezpośrednio do wybranego folderu na NASie.
Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca. DS File robi kopię zdjęć, niestety trzeba tą appkę uruchomić w tym celu. Przetestowane na dwóch odmiennych telefonach z Androidem.
Awatar użytkownika
Teddy47
Wtajemniczony
Posty: 168
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 1:18 pm
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: Teddy47 »

Musisz w ustawieniach androida zezwolić na pracę w tle. Android od którejś wersji pozwala na działanie w tle apce, jeśli ma jakieś powiadomienia u góry. Kumpel mi kiedyś pokazał, gdzie to włączyć i od tego czasu tylko po restarcie telefonu włączam DS file i do kolejnego restartu działa w tle. Cykasz fotę i za 2-3 sekundy jest na kompie ;-)
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: karoljas96 »

ok na synchronizację zdjęć jest wiele sposobów (Ds File, PhotoStation, Moments) a jest jakiś sposób na synchronizację folderów np. z dokumentami?
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Synchronizacja plików z telefonu z Cloud Station / Drive

Post autor: Zoltar »

karoljas96 pisze:ok na synchronizację zdjęć jest wiele sposobów (Ds File, PhotoStation, Moments) a jest jakiś sposób na synchronizację folderów np. z dokumentami?
Ja używam DS Cloud
ODPOWIEDZ