Synology Drive za HAproxy (zewnętrznym) konfiguracja

ODPOWIEDZ
jedi87pl
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:56 pm

Synology Drive za HAproxy (zewnętrznym) konfiguracja

Post autor: jedi87pl »

Witam

Posiadam konfigurację:
Router OPNsense z zainstalowanym HAProxy oraz botem Let's Encrypt a za nim serwer Synology

HAProxy ładnie zabezpiecza mi połączenia między nasem a światem jeśli chodzi o wejście na sam DSM. Aplikacje mobilne takie jak Moments czy Drive działają bez problemu. Wszystkie aplikacje webowe także, używam własnej domeny a HAProxy przekierowuje port 443 na 5000 (wstrzykując certyfikat SSL po drodze) jednak jeśli chcę skorzystać z aplikacji Drive Client dla pulpitu Windows, która korzysta z portu 6690 to niestety moja konfiguracja nie działa. Starałem się w HAProxy ustawić wszystko jednak wciąż połączenie jest niemożliwe. Ktoś może ma podobną konfigurację i udało mu się to uruchomić w ten sposób aby zabezpieczyć przez HAProxy połączenie SSL z serwerem Drive na porcie 6690?

Oczywiście mam zrobiony backend dla portu 6690, ustawiałem na frontendzie opcję SSL/HTTPS (TCP mode). Próbowałem też TCP jednak w TCP nie można wstrzyknąć certyfikatu SSL przez SSL Offload. Backend ustawiałem jako TCP. W kliencie ustawiam oczywiście HTTPS.

Jakieś pomysły? :)
ODPOWIEDZ