Link bez logowania

ODPOWIEDZ
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Link bez logowania

Post autor: karoljas96 »

Witam,
Moim celem jest utworzyć link do folderu dla klientów tak aby był publicznie dostępny, bez przymusu logowania.
Niby banał a jednak.... Problem się pojawia gdy taki link (utworzony w Synology Drive) zostaje uruchomiony na telefonie(Android). Po uruchomieniu w przeglądarce mobilnej pojawia się przycisk wymuszający zainstalowanie/otworzenie aplikacji mobilnej. Aplikacja po uruchomieniu wymaga wpisania nazwy serwera i danych użytkownika.

Czy da się to jakoś obejść? Tak aby użytkownik mobilny mógł kliknąć w link i od razu widzieć zawartość folderu?
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Link bez logowania

Post autor: michau »

Nie wiem co zrobiłeś do tej pory i jak ale FTP będzie dobrym rozwiązaniem.

Co od tego instalowania/otwierania aplikacji mobilnej to możesz w przeglądarce otwierać w trybie wersja na komputer.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Link bez logowania

Post autor: karoljas96 »

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Kombinowałem z FTP tylko ogromnym minusem jest to, że pliki utworzone przez Synology Office nie będą się kowertowały przed pobraniem i w efekcie będą nie do odczytania (document.odocx).

Opcja "wersja na komputer" działa, ale zależy mi na dostępie nie dla siebie a dla osób trzecich, a nie każdy będzie potrafił znaleźć ten przełącznik, nie każdy też korzysta z Chrome.

Czy nie ma żadnego sposobu by linki z Drive otwierały się w przeglądarce w wersji mobilnej bez komunikatu "Otwórz w aplikacji"?
Może jakieś przekierowanie albo parametr dodać do linku żeby pominąć przez stronę wykrycie mobilnej przeglądarki?
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Link bez logowania

Post autor: R70 »

ale chodzi tylko o dokumenty synology office ?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Link bez logowania

Post autor: karoljas96 »

Folder zawiera po kilka plików w formatach: .odoc(Document Synology) i .docx(MS Word).

Chciałbym zrobić do niego link tak żeby bez logowania mogła wejść dowolna osoba w wersji mobilnej np. Chrome

Jeżeli udzielam dostępu przez FTP to po kliknięciu w plik .odoc jest on pobierany i nie da się go otworzyć ani nic. Automatyczna konwersja do docx przed pobraniem działa tylko w dostępie przez Driva (ale ten wymusza logowanie w wersji mobilnej).

Eh nie wiem co robić :/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Link bez logowania

Post autor: michau »

Konto założyć każdemu i po problemie. Albo jedno dla klientów.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Link bez logowania

Post autor: karoljas96 »

Konto jeszcze ujdzie ale nie mogę nakłonić wszystkich do zainstalowania aplikacji mobilnej (do czego zmusza wersja mobilna strony).
Ok, chyba nie znajdę rozwiązania i można zamknąć temat.
ODPOWIEDZ