Czy w Drive dam radę wysyłać tylko dane do NAS bez robienia na dysku w komputerze kopii w katalogu SynologyDrive?

ODPOWIEDZ
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Czy w Drive dam radę wysyłać tylko dane do NAS bez robienia na dysku w komputerze kopii w katalogu SynologyDrive?

Post autor: VOODOO »

Witam
Ustawiłem nawet ten tryb jednostronny. Mimo dowolnie ustawionego trybu jeśli ustawienie jakiś folder do wysłania do NAS trafia on i tak też na dysk C : do katalogu SynologyDrive.
Czy da się tak zrobić ,żeby niektóre foldery zostały wysłane do NAS raz bez sprawdzania zmian w przyszłości (jednokrotnie) A inne były monitorowane ?
I oba wskazania nie trafiały do katalogu w kompie na dysku C : SynologyDrive. Czy ten katalogu musi być zawsze na kompie i gromadzi tam dane i bez tego się nie da?Ewentualnie po wysłaniu do NAS kasować ten katalog z dysku C jego zawartość?
Teraz wygląda tak ,że to co chce wysłać z komputera znajduje się na komputerze dwa razy .W oryginalnym miejscu i po wysłaniu w katalogu na dysku C :.


Czy do wysyłania samych katalogów pojedynczych plików używa się jednak innej aplikacji niż Drive? Wiem ,że da się ftpem itp. Jednak ja to można zrobić z użyciem menu rozwijalnego w windows tak jak teraz wysyłka do Drive.
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: Czy w Drive dam radę wysyłać tylko dane do NAS bez robienia na dysku w komputerze kopii w katalogu SynologyDrive?

Post autor: adjustin »

Tak jak przedmówca napisał, Drive jest do ciągłej synchronizacji. Mógłbyś ewentualnie użyć aplikacji Synology Backup. Tyle że założenie polega na czymś innym.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
ODPOWIEDZ