Wykorzystana pojemność.

janosik
Trochę Wie

Re: Wykorzystana pojemność.

Post autor: janosik » pn lip 23, 2018 1:54 pm

Sprawdzałem. Nie działa to. Poza tym to dla każdego usera trzeba zrobić oddzielnie.
A potrzeba rozwiązania na poziomie całego serwera.
9 x DS 216j / 2-4TB WD RED/Seagate IronWolf
2 x DS 216se / 3 TB / Toschiba
1 x DS 115j / 2TB WD RED

psmanek
Uczeń Mistrza

Post autor: psmanek » pn lip 23, 2018 2:17 pm

Nigdy nie będzie idealnie, bo zawsze ograniczeniem jest ilość miejsca lub ilość użytkowników, którzy generują dane. Da się to natomiast zrobić lepiej, bardziej dla ludzi. Ja musiałem przestać korzystać z CS/Drive, ponieważ jest to strasznie nieefektywne narzędzie ;/ Po tygodniu baza szła w terabajty.

Problem nie dotyczy samego działania Cloud Station czy Drive, ale w braku konfiguracji retencji bazy danych. CS/Drive zawsze będzie potrzebowało dużych ilości miejsca, to normalne. Każdy zapis, to nowy plik, a im cięższy plik tym więcej problemu. Wszystko sprowadza się to sensownego systemu retencji starych plików. Dość problematyczne co do sposobu działania, ale dać kilka scenariuszy do wyboru i każdy sobie zdecyduje na czym mu zależy.

Jest niby Interverssioning i fajnie, ale jego sposób działania jest mało zrozumiały i zupełnie nie da się go konfigurować. Co w praktyce zawsze doprowadza do zapełnienia dysku.

Oprócz ilości przechowywanych wersji plików, przydałby się OPCJONALNY parametr jakim jest czas, czyli "Przechowuj X wersji plików, ale nie dłużej niż X dni." Usuwane byłyby wersje plików od najstarszych. Rozwiązałoby to dość skutecznie problem wersjonowanych plików.

Ba, nawet Dropbox wiele lat temu wprowadził usuwanie starych wersji plików po 30 dniach (opcja przechowywania bez limitu za dopłatą). Nadmiar bezsensowych dla większości danych.

janosik
Trochę Wie

Post autor: janosik » pn lip 23, 2018 2:23 pm

Dokładnie tak jak piszesz. Problemem jest retencja. Stare pliki są do usunięcia ale nie ma narzędzia do tego.
Dla przykładu. Ja mam 300 GB danych w trzech wersjach a serwer potrzebuje 4 TB, że to przechować.
9 x DS 216j / 2-4TB WD RED/Seagate IronWolf
2 x DS 216se / 3 TB / Toschiba
1 x DS 115j / 2TB WD RED

ODPOWIEDZ