Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

ODPOWIEDZ
Onizuka85PL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 13, 2018 4:38 pm

Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Post autor: Onizuka85PL »

Witam,

Czy jest możliwość zmiany folderu gdzie Synology Drive synchronizuje pliki? Domyślnie każdy użytkownik ma folder home gdzie jest folder Drive i tam synchronizują się wszystkie pliki. Ja chciałbym dla jednego użytkownika zmienić ten folder na inny, który znajduje się na innym dysk w Synology.

Nie wiem czy dość zrozumiale to przedstawiłem. Nie mniej jak zakładałem serwer to utoworzyłem wolumen w RAID 10 składający się z 4 dysków. Teraz dodałem kolejne dwa (jako RAID 1) jako zupełnie osobny wolumen i tam chciałbym aby dokonywała się synchronizacja z Synology drive.

Pozdrawiam
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Post autor: look12 »

Tworzysz nowy folder współdzielony i nadajesz uprawnienia tylko dla wskazanego użytkownika. W konsoli administracyjnej aplikacji Drive -> Folder zespołu -> włącz utworzony folder do synchronizacji. Resztę konfigurujesz po stronie klienta.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Onizuka85PL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 13, 2018 4:38 pm

Re: Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Post autor: Onizuka85PL »

Czy wtedy nie będzie sytuacji, że wszyscy użytkownicy będą widzieć pliki z tego folderu?

Kolejny problem jaki mam to że aplikacja drive działa rewelacyjnie na telefonie z androidem, natomiast kiedy wpisuje te same numery IP itp w wersji pod windows 10 to pokazuje się błąd połączenie nie powiodło się. Sprawdź ustawienia sieci i ponów próbę. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam
Onizuka85PL
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 13, 2018 4:38 pm

Re: Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Post autor: Onizuka85PL »

Oczywiście komputer z Windows 10 jest poza siecią NAS gdyż znajduje się w domu. Telefon też jest poza siecią testowany na zwykłym LTE (działa bez problemu). Nie używam quickconnect tylko zewnętrznego adresu IP.
ODPOWIEDZ