Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Witam,

Czy jest możliwość zmiany folderu gdzie Synology Drive synchronizuje pliki? Domyślnie każdy użytkownik ma folder home gdzie jest folder Drive i tam synchronizują się wszystkie pliki. Ja chciałbym dla jednego użytkownika zmienić ten folder na inny, który znajduje się na innym dysk w Synology.

Nie wiem czy dość zrozumiale to przedstawiłem. Nie mniej jak zakładałem serwer to utoworzyłem wolumen w RAID 10 składający się z 4 dysków. Teraz dodałem kolejne dwa (jako RAID 1) jako zupełnie osobny wolumen i tam chciałbym aby dokonywała się synchronizacja z Synology drive.

Pozdrawiam

Re: Zmiana folderu Synology Drive na Serwerze

Tworzysz nowy folder współdzielony i nadajesz uprawnienia tylko dla wskazanego użytkownika. W konsoli administracyjnej aplikacji Drive -> Folder zespołu -> włącz utworzony folder do synchronizacji. Resztę konfigurujesz po stronie klienta.
DS916+ / 6.2.1-23824 /
DS112+ / 6.2.1-23824 /
RT1900ac / SRM 1.2-7742 /

Czy wtedy nie będzie sytuacji, że wszyscy użytkownicy będą widzieć pliki z tego folderu?

Kolejny problem jaki mam to że aplikacja drive działa rewelacyjnie na telefonie z androidem, natomiast kiedy wpisuje te same numery IP itp w wersji pod windows 10 to pokazuje się błąd połączenie nie powiodło się. Sprawdź ustawienia sieci i ponów próbę. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Wszystko zależy jak ustawisz uprawnienia do tego folderu. Inni mogęą, ale nie muszą widzieć jego zawartości.

Co do drugiego pytania, to w jakiej sieci jest ten komputer z windows 10? Na pewno tej samej co NAS?

Dla pewności czy wszystko działa możesz wpisać QuickConnect ID zamiast adresu IP. To powinno działać bez względu na to gdzie się znajdujesz (w tej samej sieci co NAS lub spoza niej)