Wszystkie DS mobilne, problem z dostępem

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystkie DS mobilne, problem z dostępem

Post autor: stanley99 »

Zapewne przez słaby poziom bezpieczeństwa protokołu PPTP - tak przynajmniej wyczytałem w necie ;)
Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego niektórzy operatorzy blokują (przyjmijmy tę tezę za prawdziwą). W końcu to moja sprawa, czy i jak będę zabezpieczał dostęp do swoich urządzeń. Np. mogę "wystawić" dostęp Synka na jakimś porcie przez http, czyli połączenie będzie w ogóle nieszyfrowane. Wysłałem z ciekawości do Nju stosowne zapytanie, zobaczymy czy i co odpowiedzą.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystkie DS mobilne, problem z dostępem

Post autor: stanley99 »

Witam
Informacyjnie, jako ciekawostka: otrzymałem odpowiedż z Nju, że przyczyną niedziałania PPTP jest tethering i żebym podłaczył modem bezpośrednio do komputera. Z tym, że łączyłem się bezpośrednio ze smartfona, opcja klienta VPN PPTP lub L2TP/IPSec jest dostępna od razu w systemie. Czyli nie jest stosowany żaden tethering, a modemu GSM nawet nie posiadam.

Lecz raczej nie będę się już z nimi kopał. Jak wspominałem, z Nju bez problemu łączę się po L2TP/IPSec. Ponadto PPTP jest najmniej bezpieczny. Udało mi się również zainstalować i uruchomić OpenVPN (na smartfornie oraz na PC). Ten ostatni protokół okazał się dla mnie najbardziej przydatny, ponieważ w przeciwieństwie PPTP i L2TP/IPSec umożliwia zmianę domyślnego portu. A to z kolei jest istotne dla pewnego miejsca, z którego chcę się czasem łączyć "w świat", lecz posiadającego silne restrykcje, między innymi pozwala na połączenia tylko z określonymi portami.

Zatem nieco podsumowując: Autorowi wątku - skoro PPTP z takich czy innych przyczyn nie działa - sugeruję spróbować zmienić protokół na inny. Przy okazji dziękuję za zainteresowanie mnie VPN. ;) Tzn. ogólnie wiedziałem na czym to polega, jednak jakoś nie miałem okazji/weny przećwiczyć praktycznie.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Wszystkie DS mobilne, problem z dostępem

Post autor: jacek1008 »

Po kilku dniach kopania się w VPNach i mobilnych aplikacjach ustaliłem jedno... Zmiany w blokowaniu dostępu przez różne sieci komórkowe zależne jest od wiejących wiatrów... :D
Żadnych stałych ustawień, tragedia.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystkie DS mobilne, problem z dostępem

Post autor: stanley99 »

jacek1008 pisze:Żadnych stałych ustawień, tragedia.
U mnie Nju + OpenVPN łączy się 100/100.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ