Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: VOODOO »

Witam
Czy istnieje aplikacja mobilna na Androida dzięki której uruchomię NAS (zdalnie) ,który zostawię podłączony do prądu i netu? Da się wykorzystać Wake up Lan? I w drugą stronę wyłączy NAS lub chociaż jakaś hibernacje uruchomi.
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: VOODOO »

Dzięki :) Fajnie ,że działa wyłączanie mobilne z aplikacji na Androida będąc poza własną siecią ;)

A istnieje jakiś sposób na uruchomienie Nas , które zostało podłączone do prądu i netu na odległość ? Wake on Lan działa podobno tylko w sieci lokalnej.
Logowanie po nazwie w QuickConnect działa tylko jak NAS jest uruchomiony. Przez zmienne IP nie dam rady zalogować się po IP z zewnątrz .VPN pozostaje czy jeszcze jakiś innym sposobem można uruchomić NAS z uruchomioną funkcją Wake on LAN?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: mikhnal »

Proste to nie jest. Prawie wszystkie routery nie przepuszczają sekwencji włączającej przez port nr 9 ze względów bezpieczeństwa. Pamiętam, że na routerze z oprogramowaniem Gargoyle można zrobić obejście dla jednego urządzenia w swojej sieci.
Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest jakiekolwiek RaspberryPi na stałe włączone wewnątrz sieci, prosty skrypt php z WOL na niej i dostawanie się z zewnątrz przez zwykłą przeglądarkę.

http://iptuning.net/wiki/PHP_Wake_On_Lan
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: wlodekh »

Swego czasu używałem tej plikacji. Podstawa to jednak przekierowany port na routerze plus ARP Binding. Generalnie niby wszystko pięknie-ładnie, ale nie zawsze działa to jak należy. Teraz nie używam bo nie wyłączam serwera.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: VOODOO »

Jeszcze znalazłem takie rozwiązanie. Jest wykonalne u mnie bo mam wszystkie składniki do tego potrzebne ;) Tylko muszę sprawdzić czy mój mini PC ma funkcje przywracania po utracie zasilania.


1. W BIOSie PC, włączam - przywrócenie po utracie zasilania prądem zmiennym wybieram POWER ON.
2.Podłączam do kontaktu Smart Plug u mnie będzie Sonoff Inteligentne gniazdko, do którego wtykam wtykę od PC.
3. Z pomocą aplikacji od Sonoffa pobranej na smartfona zarządzam "inteligentnym gniazdkiem" mogę wyłączyć zasilanie pod PC, następnie włączam zasilanie pomocą owego gniazdka - wtedy komputer włącza się po przywróceniu zasilania prądem.


Tylko teraz moje pytanie jest jakaś aplikacja na Windowsa , którą mogę odpalić z autostartu,żeby odpaliła mi Nasa. Ewentualnie wysłała Wake Up Lan Nasowi.


Na razie moje osiągnięcia . Z poziomu komórki przez aplikacje Wake Up Lan potrafię odpalić NAS . Chociaż tylko działa to po wifi .,czyli w sieci lokalnej. Natomiast z aplikacji dedykowanej Nasowi potrafię wyłączyć NAS nawet mobilnie na odległość nie będą w sieci ;)

Podpowie ktoś jakiej aplikacji mogę użyć jeśli chciałbym odpalać NAS na odległość używając tej metody którą wyżej opisałem :)

Zaraz popróbuje jeszcze Waszych wcześniejszych porad :) Dziękuje :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2019 12:16 pm przez VOODOO, łącznie zmieniany 1 raz.
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: VOODOO »

mikhnal pisze: sob mar 09, 2019 5:15 pm Proste to nie jest. Prawie wszystkie routery nie przepuszczają sekwencji włączającej przez port nr 9 ze względów bezpieczeństwa. Pamiętam, że na routerze z oprogramowaniem Gargoyle można zrobić obejście dla jednego urządzenia w swojej sieci.
Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest jakiekolwiek RaspberryPi na stałe włączone wewnątrz sieci, prosty skrypt php z WOL na niej i dostawanie się z zewnątrz przez zwykłą przeglądarkę.

http://iptuning.net/wiki/PHP_Wake_On_Lan
A czy istnieje taka apka na Windows co ten skrypt na PI ? Mogę mieć odpalonego kompa w sieci jednak na windzie ;/
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: mikhnal »

DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: stanley99 »

VOODOO pisze: ndz mar 10, 2019 12:42 pm A czy istnieje taka apka na Windows co ten skrypt na PI ? Mogę mieć odpalonego kompa w sieci jednak na windzie ;/
Hm, trzymać cały czas włączonego kompa z Windows (który pobiera dajmy na to 100W), tylko po to, aby móc włączyć NAS-a (który pobiera powiedzmy 20W w porywach...). Dziwna filozofia.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: mikhnal »

Dlatego pisałem o RaspberryPi.
Niektóre routery mają w swoim oprogramowaniu WoL.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

Post autor: VOODOO »

Jedyną apkę działająca z autostartu znalazłem wake on lan Aquila Technology. Jednak za bardzo nie wiem jak wymusić tam autostart danego urządzenia chyba się nie da.


Próbowałem też do autostartu dodać Wolcmd.exe nawet widzę jak się uruchamia . Jednak nie wiem jak zmusić po wpisaniu danych urządzenia do uruchamiania ,żeby zapamiętywało.
Próbowałem według tego przykładu wolcmd 009027a324fe 195.188.159.20 255.255.255.0 7 i z 7 i 9 i po wpisaniu działa. Jednak po tym jak wolcmd mrygnie w autostarcie nie działa .


Chyba trzeba będzie poszukać Malinki z windą chyba się poddam .
Ten skrypt komeny ma malince mogą działać równocześnie z recallboxem ? Czy system trzeba nowy stawiać system?
ODPOWIEDZ