Drive

ODPOWIEDZ
Obierek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 20, 2017 7:12 pm

Drive

Post autor: Obierek »

Cześć.
Mam pytanie, zainstalowałem aplikację Drive na telefonie - android i nie mogę się zalogować - wyskakuje komunikat "Napęd nie jest zainstalowany lub wyłączony na tym serwerze DiskStation".

DS File na komórce działa bez problemów.

Właściwie to nie wiem czy się różni DS File od Drive czy to jest podobna aplikacja?

Na DS115j mam zainstalowany Cloud Station Server, który synchronizuje pliki z komputera PC.
Nie wiem czy mam jeszcze coś doinstalować na NASa czy może coś dodatkowo włączyć? W centrum pakietów nie znalazłem aplikacji Drive.

Na stronach pomocy Synology jest opis:
"Co powinienem wiedzieć na temat zgodności narzędzia Synology Drive i serwera Cloud Station?
Narzędzie Synology Drive stworzono z myślą o integracji wszystkich funkcji serwera Cloud Station Server i zapewnieniu zaawansowanych funkcji współpracy. Po zainstalowaniu narzędzia Drive serwer Cloud Station Server zostanie zastąpiony, a wszystkie ustawienia synchronizacji i wersje historii zostaną w bezpieczny sposób przeniesione do narzędzia Drive. Dodatkowo, wszyscy klienci serwera Cloud Station będą zgodni z narzędziem Synology Drive, dzięki czemu użytkownicy mogą nadal korzystać ze swoich oryginalnych klientów, nawet po zastąpieniu serwerem Cloud Station Server narzędziem Synology Drive. Więcej informacji przedstawiono poniżej:

Serwer Cloud Station Drive zostanie automatycznie uaktualniony do narzędzia Drive for PC bezpośrednio po połączeniu dowolnego zadania synchronizacji do serwera Drive. Narzędzie Drive for PC zapewnia pełną funkcjonalność serwera Cloud Station Drive, a także wspiera nowe funkcje Drive.
Użytkownicy narzędzi Cloud Station Backup, Cloud Station ShareSync i chmury DS cloud mogą nadal korzystać z pełnej funkcjonalności tych trzech aplikacji po połączeniu ich z serwerem Drive. Jednakże nie jest możliwa synchronizacja plików Synology Office przy użyciu narzędzia Cloud Station ShareSync i chmury DS cloud.
Nazwa folderu CloudStation w folderze głównym każdego użytkownika zostanie zmieniona na Drive. W związku z tym wszystkie starsze łącza udostępniania utworzone przy użyciu narzędzi File Station lub Cloud Station Drive w folderze CloudStation staną się nieprawidłowe."

I nie wiem jak to zastosować skoro nie mogę pobrać aplikacji Drive na NAS
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drive

Post autor: mikhnal »

Bez instalacji paczki Drive na NAS'ie nie zadziała aplikacja Drive.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Obierek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 20, 2017 7:12 pm

Re: Drive

Post autor: Obierek »

mikhnal dziękuję za odpowiedź ale dalej nie wiem jak ną paczkę zainstalować. W Centrum Aplikacji nie mogę jej odnaleźć
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drive

Post autor: mikhnal »

@Obierek: W ustawieniach Centrum Aplikacji, na karcie Beta musisz włączyć widoczność paczek beta.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drive

Post autor: Zoltar »

Wygląda na to, że Drive przeszła już ze stanu Beta do produkcyjnego - dzisiaj przy aktualizacji Office DSM wymusił na mnie przejście z CloudStationServer na Drive. Na desktopie też zaktualizowana została aplikacja CloudStation Drive do nowego Drive. Wygląda na to, że po zmianie funkcjonalności tych obu aplikacji są podobne a przynajmniej w tym zakresie w którym do tej pory ich używałem (synchronizacja dwustronna i trzymanie plików zarówno na NASie jak i na komputerze) Jeśli chodzi o aplikacje mobilne na Android to dotychczasowy DS Cloud wciąż jest dostępny i doszła nowa aplikacja Drive. Po pobieżnym przejrzeniu funkcjonalności wygląda na to, że DS Cloud i Drive nie mają takiej analogii jak w przypadku starej i nowej aplikacji desktopowej a mianowicie DS Cloud synchronizowała pliki natomiast Drive działa bardziej jak DS File tzn. mając dostęp do internetu zalogujemy się na NASie i widzimy strukturę katalogów i plików z katalogu Drive natomiast nie znalazłem opcji synchronizacji plików, tak jak to było w DS Cloud.
Pytanie więc czy takie rzeczywiście jest działanie aplikacji Drive? A jeśli tak to czy aplikacja DS Cloud będzie dostępna równolegle z Drive? Przyznam że mi bardziej odpowiada funkcjonalność DS Cloud i nie chciałbym z niej zrezygnować.
Obierek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 20, 2017 7:12 pm

Re: Drive

Post autor: Obierek »

Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
Rzeczywiście nie miałem włączonej opcji wyświetlania wersji Beta. Teraz zresztą jak pisał Zoltar jest to już nie jest wersja Beta.
Moje odczucia po instalacji są mieszane.

Na razie co mogę zaliczyć na plus to łatwe udostępnianie.

Ale na minus jest więcej niestety.
Po pierwsze nie wiem jak u Was ale u mnie program się dziwnie zachował. Ja używam synchronizacji dwukierunkowej między NAS a PC. I co dziwne po aktualizacji programu na PC, program Drive zaczął ponownie synchronizować już wcześniej przesłane pliki. Plików mam ponad 60tys więc taka synchronizacja trochę trwa. Wg mnie jest to totalnie bez sensu!

Po drugie aplikacja Drive na Androida jest chyba tylko po to żeby udostępniać pliki lub foldery. I do niczego więcej.
Nie rozumiem dlaczego w DS File nie można było dołożyć możliwości udostępniania i sprawa byłaby załatwiona jedną aplikacją.

Po trzecie w Drive na Androida żeby widzieć foldery trzeba je włączać w Konsoli Administratora Drive - nie wystarczy że mamy wcześniej ustawione uprawnienia.
ODPOWIEDZ