Wykrywanie sieci domowej przez aplikacje mobilne

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wykrywanie sieci domowej przez aplikacje mobilne

Post autor: stanley99 »

mpeliszko pisze: wt gru 25, 2018 9:21 am Ale przy korzystaniu z VPN na moim telefonie dalej łączy się przez serwery Synology, tak jak by nie widział że jest w sieci lokalnej. Oczywiście po połączeniu przez VPN jak wpisze adres IP zamiast quickconnect ID wszystko działa.
Tak ścieka-w-ości: w jaki sposób rozpoznajesz na telefonie (lub może z drugiej strony, w urządzeniach swojej sieci lokalnej?), że przy korzystaniu z VPN przesył danych idzie jednak przez serwery Synology?
Bo u mnie w takim przypadku w DS File->Właściwości folderu->Łącze dostępu widzę IP serwera w mojej sieci lokalnej. Chodzi mi o sposób podany w poście #5 przez . Natomiast gdy łączę się przez sieć komórkową w "czystym QC", bez użycia VPN, "Łącze dostępu" pokazuje domenę quickonnect.to.
Ponadto odnoszę wrażenie, że przy połączeniu przez VPN logowanie jest szybsze, a transfery też szybsze i stabilniejsze (aczkolwiek w moim przypadku pobieranie max. około 2MB/s, bo taki mam limit wysyłania domowego łącza). Oczywiście w jednym i drugim przypadku w aplikacjach loguję się jednakowo - przez swój Quickconnect Id.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
mpeliszko
Amator
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 21, 2016 10:23 am

Re: Wykrywanie sieci domowej przez aplikacje mobilne

Post autor: mpeliszko »

U mnie przy połączeniu VPN-owym i jednoczesnym zalogowaniu się poprzez quickconnect, we właściwościach folderu widzę moje "komórkowe" IP. Także ruch w moim przypadku odbywa się poprzez serwery Synology. Dlatego teraz mam do każdej apki DS wpisane lokalne IP i nie ma problemu.
DS918+ 2x3TB,2x6TB cache 2x256GB SamsungEvo 8gb RAM
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wykrywanie sieci domowej przez aplikacje mobilne

Post autor: stanley99 »

mpeliszko pisze: sob gru 29, 2018 1:39 pm U mnie przy połączeniu VPN-owym i jednoczesnym zalogowaniu się poprzez quickconnect, we właściwościach folderu widzę moje "komórkowe" IP. Także ruch w moim przypadku odbywa się poprzez serwery Synology.
U mnie jak napisałem wyżej: jeśli przed logowaniem za pomocą QC ID połączę się najpierw przez VPN - wygląda na to, że ruch idzie przez VPN.
Dlatego teraz mam do każdej apki DS wpisane lokalne IP i nie ma problemu.
Oczywiście u mnie tak też działa, ale rzecz jasna tylko przez VPN (lub jeśli telefon jest podłączony bezpośrednio przez Wifi do mojego LAN). W sumie, skoro praktycznie zawsze korzystam ze zdalnego dostępu do swojego Synka właśnie w taki sposób (tzn. VPN), można rzec QC jest mi niepotrzebny. Ale z drugiej strony skoro login QC działa mi jak napisałem w akapicie wyżej, że tak powiem fajowo ;-) ... Z trzeciej strony QC traktuję jako dostęp awaryjny do serwera, np. gdyby z jakichś-tam powodów nie zadziałał VPN (np. blokada portów przez dostawców. itp.).
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
mpeliszko
Amator
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 21, 2016 10:23 am

Re: Wykrywanie sieci domowej przez aplikacje mobilne

Post autor: mpeliszko »

Pomimo ze za każdym razem korzystam z VPN zostawiłem opcje QC ze względu na to ze sporo podróżuje a nie które sieci hotelowe nie pozwalają na ruch VPN . Domyślnie mam jednak w apkach ustawiony adres LAN a na wypadek jak VPN nie zadziała zawsze można użyć QC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DS918+ 2x3TB,2x6TB cache 2x256GB SamsungEvo 8gb RAM
ODPOWIEDZ