Jak odczytac dane z chmury Googla lub OneDrive gdy padnie Synology?

1
1.Układam pliki we folderach
2. Synology szyfruje folder
3. Serwer synchronizuje pliki z chmurą Googla lub Onedrive
4. W domu gdzie stoi serwer wyłączają prąd, 15 -30 minut i zdycha UPS - brak dostępu do plików
5. Uruchamiam chmurę Googla -smartphone nie czyta plików, ponieważ są zaszyfrowane

jak można odczytać te dane gdy nie ma dostępu do serwera?
NAS Synology 220+
Dysk 2x4TB Seagate IronWolf
Pamięć RAM: 6GB RAM
UPS CyberPower UT850EG-FR

Re: Jak odczytac dane z chmury Googla lub OneDrive gdy padnie Synology?

5
no to DUPA zbita. muszę wszystko odszyfrować i ponownie zsynchronizować od chmury do serwera. Totalnie bezsensowne rozwiązanie a raczej jego brak. A jak sprawa wygląda w Qnap ktoś ma wiedze? sprzedam badziew Synology i zmienię stajnie. do tej pory używałem Cryptomatora - działa na windzie oraz Androidzie - śmigało aż miło. Im bardziej poznaje Synology tym bardziej zawiedziony jestem.
NAS Synology 220+

6
A kto Ci broni dalej używać Cryptomatora? Poza tym nie do końca rozumiem płacz. Nie przemyślałeś, które narzędzie jest do czego, tylko zacząłeś go używać. Świadomość, które narzędzie do czego służy to podstawa podjęcia decyzji o jego użyciu.

• Hyper Backup służy do backupu danych. Jedyny sposób, aby mieć zaszyfrowane dane w chmurze i móc je odczytać bez pobierania ich na dysk to albo kopia na drugim NASie lub w chmurze Synology C2.
  • Cloud Sync służy do synchronizacji danych NAS-Chmura i odwrotnie. Jeśli jednak zdecydujesz się zaszyfować dane, to jedyny sposób, aby je odszyfrować to pobrać dane na NASa przy pomocy Cloud Sync lub pobrać je na komputer i odszyfrować narzędziem Synology Cloud Sync Decryption Tool pobranym ze strony Synology.
  • Cryptomator to narzędzie innej firmy, ale nikt nie broni Ci to używać na Synology, QNAPie czy też po prostu Windowsie czy MACu. Ot zaleta używania narzędzi multiplatformowych.

Narzekanie na Synology w takim momencie jest nie na miejscu, bo Synology tu nie zawiniło. To Ty użyłeś narzędzia bez wiedzy do czego ono służy. Jeśli masz wątpliwości, które narzędzie do czego służy i czy będzie odpowiadać Twoim potrzebom to zadaj pytanie na forum. Wiele osób chętnie udzieli Ci odpowiedzi. Po to powstało to forum, aby pomagać sobie nawzajem i rozwiązywać problemy, które da się rozwiązać bez udziału supportu Synology.

Jak odczytac dane z chmury Googla lub OneDrive gdy padnie Synology?

7
Hippocampus pisze:1.Układam pliki we folderach
2. Synology szyfruje folder
3. Serwer synchronizuje pliki z chmurą googla lub Onedrive
4. W domu gdzie stoi serwer wyłączają prąd, 15 -30 minut i zdycha UPS - brak dostępu do plików
5. Uruchamiam chmurę Googla -smartphone nie czyta plików, ponieważ są zaszyfrowane

jak można odczytać te dane gdy nie ma dostępu do serwera?

Masz przecież apkę Drive. Jak padnie NAS zsynchronizowane wcześniej dane na urządzeniach końcowych (w tym telefonach) są nadal dostępne w trybie offline. Szyfrować danych w katalogach nie musisz, bo trzymasz je na własnym urządzeniu. W chmurze można trzymać zaszyfrowany Backup katalogów.
Po co kombinować z szyfrowaniem do OnDrive jak można zastąpić OnDrive i dysk Google.
DS916+ / 6.2.3-25426 /
DS112+ / 6.2.3-25426 /
RT1900ac / SRM 1.2.4-8081/

8
osz kurde, no to debil jestem. Bardzo dziękuje wszystkim za wyjaśnienia i porady. Jak tylko wrócę do domu zaraz się zabiorę za te Wasze wskazówki. Po cichu miałem nadzieję ze w błędzie żyje i zdaje się ze mnie z tego błędu wyprowadziliście. Wielkie dzięki i wielka ulga ze 3k nie wywalone w błoto
NAS Synology 220+