Przekierowany port a Video Station

ODPOWIEDZ
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Przekierowany port a Video Station

Post autor: Szubi »

Według tabeli porty by z zewnątrz dostać się do Video Station to 9025-9040. Ok. Jednak DS Video potrzebuje portu 5001, tego samego co File Station. Jednak ten port mam przekierowany na inny, bardziej niestandardowy - według zaleceń które dostałem od chłopaków z naszego forum.

Wszystko było by ok, tylko gdy chce coś udostępnić np. koledze z Video Station jak i DS Video - link który się tworzy jest z portem 5001. No i nie działa, ponieważ ten port nie mam wystawiony na zewnętrz tylko zupełnie inny. Jak tylko w linku zmienię ręcznie ten port - zaczyna działać.

Jak powiedzieć DS Video, że ten port nie jest portem wystawionym a inny ?
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: Szubi »

O super, czyli jak w nazwie hosta wpisze adres od Synology, lub bezpośrednio adres IP mój, oraz w DSM (HTTPS) wpiszę port który wystawiam, nie jest konieczne już zaglądanie do działu "Port aplikacji".

Tak ?

Oraz polecasz pchać wszystko przez jeden port ? Czy może dać inny do video jak i photo ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: wlodekh »

Im mniej otwartych portów tym lepiej, ja mam tylko dwa: do DSM i do Photo Station. VS, FS, Drive czy DS Note śmigają po adresie DDNS:PORT_DSM
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: michau »

wlodekh pisze: czw lut 25, 2021 9:05 am Im mniej otwartych portów tym lepiej, ja mam tylko dwa: do DSM i do Photo Station. VS, FS, Drive czy DS Note śmigają po adresie DDNS:PORT_DSM

I to jest dobre rozwiązanie.

Lepszym na pewno byłoby uruchomianie serwera VPN i przez niego łączyć się z siecią.
Chyba, że ktoś ma stronę www uruchomioną.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: wlodekh »

Z VPN też korzystam, ale nie na telefonach bo nie chce mi się konfigurować żonie, córce i synowi, może kiedyś się za to wezmę.
Jeszcze jedna sprawa, odkąd:
- korzystam z niestandardowego portu do DSM (tak, czytałem o kluczu pod wycieraczka i pod doniczką ;) ),
- mam skonfigurowaną zaporę: otwarte tylko 2 porty, dostęp tylko z Polski, reszta zablokowana,
- wyłączone konto admin
to nie pamiętam kiedy ostatnio miałem próbę włamania, musiałbym sprawdzić w logach. Oczywiście nigdy nie jest się bezpiecznym, dlatego robię backup wszystkiego na osobne dyski USB, które leżą sobie gdzie indziej i podłączane są tylko na czas wykonywania kopii.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: Szubi »

wlodekh pisze: czw lut 25, 2021 10:41 am dostęp tylko z Polski, reszta zablokowana,

A gdzie to skonfigurowałeś ?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: wlodekh »

wlodekh pisze: czw lut 25, 2021 10:41 am - mam skonfigurowaną zaporę:
na NAS ;) Poradnik: https://mariushosting.com/how-to-set-up ... -blocking/
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Przekierowany port a Video Station

Post autor: michau »

NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ