DS Video: streaming na TV poza domem

ODPOWIEDZ
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: wlodekh »

Taka sytuacja: w domu w aplikacji DS Video wybieram film i streamuję go na TV Panasonic (TV nie ma zainstalowanej aplikacji DS Video) - wszystko pięknie działa.
Czy jest możliwość aby to samo zrobić poza domem? Wiem, że na Samsungach można zainstalować DS Video for Samsung Smart TV zgodnie z poradnikiem:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... g_Smart_TV
i to działa, ale moi rodzice też mają TV Panasonic. Jak jestem u nich i wybiorę streaming to pojawia się mój TV z domu (jeśli jest akurat włączony). Prawdopodobnie się nie da i pozostaje tylko Plex, ale wolę się upewnić. Może ktoś z Was coś poczarował i obszedł problem, a może ja czegoś nie wiem?

Jeszcze jedno: czy dokupienie Google Chromecast do TV rodziców rozwiąże problem?
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: michau »

Z tego co napisałeś to stream z DS Video wykrywa urządzenia, które są sieci lokalnej serwera NAS, a to dlatego, że łączysz się ze swoim NAS, który jest w innej sieci. Skąd serwer NAS ma wiedzieć jakie urządzenia są w zasięgu sieci Rodziców?

Gdy ze smartphone uruchomisz jakiś materiał wideo to wyszukuje Ci TV Rodziców?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: wlodekh »

michau pisze: śr sty 20, 2021 1:18 pm Gdy ze smartphone uruchomisz jakiś materiał wideo to wyszukuje Ci TV Rodziców?
No właśnie nie, tylko mój z domu. Masz rację, że "Skąd serwer NAS ma wiedzieć jakie urządzenia są w zasięgu sieci Rodziców". Dlatego myślę, jak napisałem wcześniej, że się nie da. No nic, zobaczymy czy zadziała z Google Chromecast. Swoją drogą szkoda, że tylko Samsung pozwala na instalację w swoich TV aplikacji DS Video, gdyby Panasonic też miał...
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: michau »

A może ten TV rodziców nie obsługuje tego standardu?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: look12 »

TV Panasonika szuka urządzeń w tej samej sieci po DLNA, tak też znajduje TV Panasonika apka DS Video, jak masz możliwość podpięcia routera u rodziców po VPN do sieci domowej z zachowaniem adresacji sieci domowej powinno zadziałać.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: wlodekh »

Jest to ciekawe rozwiązanie, niestety chyba w moim przypadku za drogie. Musiałby to być router z obsługą klienta VPN (nie mylę się?) postawiony tylko do podłączenia TV. Znalazłem opis na przykładzie Asusa:
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1011232/
Póki co zainstalowałem na wirtualnym DSM serwer Plex i to działa chociaż nie do końca spełnia moje oczekiwania: przede wszystkim jak tagi filmu są błędnie przypisane to muszę teraz edytować w VS i w Plex, a nie chce mi się, no i sam Plex jakoś mi nie leży.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

PS.
TV rodziców obsługuje ten standard.

Edycja 25.01.2021:
Stało się, po aktualizacji softu w TV Panasonic aplikacja Plex zniknęła, pozostaje zatem tylko urządzenie zewnętrzne, np. Google Chromecast, na którym (sprawdziłem) działa streaming z apki DS Video.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: DS Video: streaming na TV poza domem

Post autor: quent75 »

Ds video streamuje na Chromecast jednak dźwięku przestrzennego nie chce przepchnąć.
Za to plex na Chromecast daje radę.
ODPOWIEDZ