Samsung problem z logowaniem?

ODPOWIEDZ
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Samsung problem z logowaniem?

Post autor: TediPower »

Mam TV Samsung nie miałem aplikacji DS Video musiałem kombinować z jej pobraniem.
Odpalam aplikację, mam 3 pola
Adres: wpisuję 182.168.2.102 taki jaki jest przypisany przez modem dla Synology
Nazwa: (chyba tak tam pisze) czyli mój login przez jaki loguję się do Synology
Hasło: przez jaki loguję się do Synology
Daję połącz / zaloguj czy co tam jest i kręci się kręci taki coś co się kręci i na tym koniec nie łączy się nie wywala błędu po prostu kręci do puki nie wyjdę z tego.

Coś źle robię może w samym Synology muszę coś jeszcze ustawić?
Aplikacja na Android po podaniu tych danych co w TV działa bez problemu
Synology przewód do modemu TV WiFi 4m od modemu YT i IPTV działają bez problemu tak że chyba zasięg mam dobry.
just
Amator
Posty: 43
Rejestracja: sob sty 11, 2020 9:06 pm

Re: Samsung problem z logowaniem?

Post autor: just »

Miałem to samo, brakowało portu
W przypadku logowania przez www mam np 10.0.0.5:6666

W aplikacji ds video podaj port po dwukropku :)

P.s proponuje zrobić osobnego usera z dostępem tylko do ds video;)
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Samsung problem z logowaniem?

Post autor: stanley99 »

TediPower pisze: czw maja 21, 2020 12:41 pm Adres: wpisuję 182.168.2.102 taki jaki jest przypisany przez modem dla Synology
A ja dodatkowo proponuję Synkowi nadać stały adres IP (w ustawieniach sieci LAN), z danej podsieci, lecz spoza puli adresów przydzielanych przez DHCP w (modemo-)routerze. Np. 192.168.2.50 (zakładam tu, że DHCP przydziela w zakresie np. 192.168.2.100-200. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że adres IP Synka nie ulegnie zmianie, a w konsekwencji odwołania z wszelkich innych sprzętów, gdzie ustawiliśmy adres do Synka "po IP" nie wezmą w łeb.
Druga metoda, to przydzielenie w routerze stałego adresu NAS-a na podstawie adresu MAC Synka (zazwyczaj znajdziemy w sekcji konfiguracji DHCP), ale w praktyce czasem działa zawodnie. Dlatego uważam najlepiej w niewielkich sieciach ustawić stałe IP w samym NAS-ie. Oczywiście musimy potem zadbać, aby IP nie wchodził w konflikt z innymi adresami w naszej sieci.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Samsung problem z logowaniem?

Post autor: TediPower »

Przetestowałem wszystko.
Nowy użytkownik itp. W TV nadal nie działa na telefonie w aplikacji DS Video działa prawidłowo. W TV dopisałem :5000 nie pomogło, w TV jak zmienię adres to mam komunikat:
Błąd. Logowanie nie powiodło się. Sprawdź, czy adres IP DiskStation jest poprawny, a wersja DSM jest nowsza niż 4.2.
A jak wpisuje prawidłowy adres to tylko kręci się kółeczko ale nie loguje.
W Samsung Link (ten menager w TV co po podłączeniu pod usb dysku normalnie mam Synology i filmy z niego mogę przewijać nie gorzej jak z dysk ssd gdzie obecnie jest połączenie Wi-Fi na TV i Synku. Może coś w Synku trzeba coś ustawić jeszcze by TV działał albo sam tv i program w nim już nie trybi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

TediPower
Amator
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 19, 2020 9:37 am

Re: Samsung problem z logowaniem?

Post autor: TediPower »

Ok Problem rozwiązany.
Po raz kolejny wina firmy Samsung i zapewne nie wspieralność.
Nakierował mnie koś z innego forum w innej sprawie i sprawdziłem to z tym programem.
Pobrałem SamsungTVDSvideo1.2.065.zip wypakowałem na SSD podpięty pod TV.
Teraz działa wszytko jak powinno. ale wersja tego programu pobrana przez sam TV nadal nie działa.

https://www.synology.com/en-global/know ... g_Smart_TV
Method 2
Installation using an attached USB stick: Only available if you have a non-Tizen series model from 2013 or later (See the Availability and compatible TV models section below).
Download the following files that match your Samsung TV series model and place the files in a USB stick. The files must be unzipped (at the root of the USB stick) before usage.
E-series (2012 models): Download installation file
ODPOWIEDZ