DS Video na Samsung Tizen

matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Cześć nie wiem czy tylko u mnie ale:
na TV Samsung Q60 zainstalowałem najnowszą wersję DS Video ( 10.7-081 ). Pomimo tego, że opis aplikacji w samsung app jest po polsku to sama aplikacja po zainstalowaniu jest w języku Angielskim. Dodatkowo nie odtwarza wszystkich formatów video. Mam porównanie z moim drugim starszym TV Samsunga, gdzie jest Smart TV i tam nie ma problemu ani z językiem ani z odtwarzaniem różnych formatów video.
Czy ktoś ma na to receptę?
Pozdr.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: michau »

Tizen na TV Samsunga to te same aplikacje co na Android TV?

Na TV Sony Bravia KD-55XE8096 aplikacja jest cała w języku polskim.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: SnejX »

na Sony 55XF9005 tez jest cała po polsku.
Jeśli chodzi o nieodtwarzanie niektórych formatów - masz zainstalowany pakiet ffmpeg ?
matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Niestety Tizen na tv Samsung jest zamkniętym systemem bazującym na aplikacjach ze "smart hub". Niestety nie ma możliwości dogrania pakietów z kodekami. Jedynie jakieś poszczególne app z usb.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: SnejX »

chodziło mi o to, że appka DS Video na Tizenie musi łączyć się do Synology NAS :) i na tym właśnie NAS zainstaluje ffmpeg. MI ta paczka naprawiła wszystkie problemy z nieobsługiwanymi formatami.
matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Dzięki za wsparcie, lecz nic się nie zmieniło po instalacji ffmpeg. W dalszym ciągu część filmów odtwarza się bez problemów na moim drugim (starszym tv samsunga) a na nowym gdzie jest tizen już nie...
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: michau »

A jaki komunikat jest wyświetlany?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Niestety nie ma żadnego komunikatu, jedynie wczytuje się oś czasu filmu i jest czarny ekran z brakiem fonii.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: stanley99 »

Tak z ciekawości, nie mam i nigdy nie miałem Samsunga. Czy te filmy, których DS Video nie chce odtwarzać łączy jakiś wspólny mianownik, np. taki sam kodek? Próbowałeś porównywać? Kolejna sprawa: jak się zachowują przy próbie odtwarzania przez DLNA oraz bezpośrednio z portu USB? (domniemywam, że ten Samsung ma takie możliwości?...)

EDIT: i jeszcze jedno z ciekawości, tak trochę OT. Jak to jest: ten starszy Samsung jest "Smart tv", a ten nowszy z Tizenem już nie?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: michau »

Ja bym sprawdził jak będzie po DLNA.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ