DS Video na Samsung Tizen

danmar
Amator
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 23, 2019 11:25 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: danmar »

matlow pisze: czw lut 13, 2020 8:28 am Dodatkowo nie odtwarza wszystkich formatów video.
Obstawiam, że może mieć to związek z brakiem wsparcia dla kodeków DivX/Xvid w TV Samsunga od 2018 roku.
http://www.hotfix.pl/nowe-telewizory-sa ... n12948.htm
Jeśli to prawda, to takich plików nie odtworzysz ani przez DS Video ani bezpośrednio z USB. Rozwiązaniem będzie niestety zakup zewnętrznego odtwarzacza np. na Androidzie (polecam Shielda TV od Nvidii), ewentualnie przestawienie się na kodek x264/265.
matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Masz rację danmar... właśnie zagłębiłem temat z brakiem wsparcia dla xvid i divix w nowych TV Samsunga... Zupełnie nie zwróciłem uwagi w zasadzie "na taki szczegół", który wydał mi się oczywisty przy jego zakupie...
Dzięki za pomoc
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: stanley99 »

@matlow: jeżeli Twój NAS obsługuje transkodowanie, można w Serwerze Multimediów -> Zgodność DMA -> opcja "włącz transkodowanie wideo" -> Rozszerzenia plików, spróbować dopisać avi. Chociaż mój telewizor generalnie obsługuje divx/xvid, kilka razy trafiłem na pliki z tymi kodekami, których nie wiedzieć czemu nie chciał odtworzyć i taki zabieg pomógł. Myślę, że można spróbować. Aha, zadziała raczej tylko przy odtwarzaniu przez DLNA, inicjowanym od strony telewizora, w VideoStation raczej nie.

Co do transkodowania i modeli je obsługujących zobacz ten artykuł, Synek powinien należeć do Grupy 1:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... _my_device
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: mikhnal »

Te kilka plików, które nie chciały się odtworzyć były kodowane z QPEL, a to rzadko który odtwarzacz obsługuje.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: stanley99 »

@mikhnal - być może, to się działo kilka lat temu. Synka mam już ponad 6... Kilka plików MKV też mi chyba w ten sposób ruszyło, tzn. normalnie nie chciały się odtwarzać, a po dopisaniu rozszerzenia w Serwerze mulimediów już tak. Tylko wówczas o wiele gorzej chodzi przewijanie (zapewne kwestia słabego procka w moim serwerze, przynajmniej jak na obecne czasy), a także bodaj nie działały napisy. Teraz w ogóle rzadko oglądam filmy, a divixy to już nie pamiętam kiedy.
Niemniej myślę, że można spróbować wykorzystać NAS do transkodowania, ale, że tak napiszę: piłeczka teraz po stronie Autora topicu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
matlow
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 13, 2020 8:22 am

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: matlow »

Dzięki za info,
zmian ustawień w dsm już dokonałem. Wieczorem zweryfikuję czy pomogło i dam znać
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS Video na Samsung Tizen

Post autor: michau »

Ja tak kiedyś odpalałem filmy na Sony Bravia.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ