dsvideo nie odtwarza zdalnie

semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

nie ma miniaturek video w ds video.. (pliki mov)
i na komorce androd pliki mov z aparatu ds video zamiast odtwarzac.. chce sciagac... ... a mam wersje play ktora powinna to streamowac raczej ?

. 300zł tanszy qnap streamowal tylko byl bez transokodowania wiec zamienilem na synology play a tu taki zonk...
no kompie przy dostepie przez panel administratora odtwarza ..
a w linku udostepnionym juz nie...
https://semimatt.de.quickconnect.to/vs/ ... 92aWUtMTYy
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: j0seph »

semimatt pisze: śr lip 11, 2018 1:44 pmnie ma miniaturek video w ds video.. (pliki mov)
i na komorce androd pliki mov z aparatu ds video zamiast odtwarzac.. chce sciagac...
Nie mam dużego doświadczenia z DS Video, proszę mnie sprostować jeżeli się myle.
miniaturki u mnie mam wrażenie że nie są generowane, a pobierane z internetu po identyfikacji filmu,
nie mam własnych materiałów trzymanych w DS Video, jednak gdy nie potrafił przypisać materiału do tytułu nie generowane były miniaturki z treści.

Natomiast chęć ściągania filmu to bardziej kwestia domyślnego playera w telefonie.
Niezwykle rzadko korzystam z DS Video, u mnie domyślny player w OnePlus One odtwarza media poprawnie, natomiast w Samsungu S8 domyślny player nie był w stanie odtworzyć żadnego materiału...

te pliki mov kodowane są jakim codeckiem?
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

to ds video nie jest sam w sobie odtwarzaczem ? jaki musze miec program do otwarzania zeby przejął streaming od ds video ?
poza tym kliknij sobie łącze udostepniania ktoro podalem... w przegladarce odpala sie player z DS'a i jest jak ponizej wiec to jakby problem w samym Synology bo przegladarka powina tylko wyswietlic a nie przekazac do stremowania innemu programowi.
Opera Zdjęcie_2018-07-11_234550_gofile.mea.png
format oczywiscie jest obslugiwany przez moj komputer a takze przez nas bo normalnie po zalogowaniu sie do panelu uzytkownika go odtwarza
Opera Zdjęcie_2018-07-12_001842_192.168.0.180dd.png

jaki kodek nie wiem chyba mov h 262 . tak gdzies znalazlem na sieci.
a qnap sam robił miniatrurki... troche lipton :/ na qnapie widzialem co bede otwarzac a tak mam z wakacji kolo 1000 krotkich ujec po 10-20 sekund i myslalem, ze zdalnie bede je w stanie chociaz przebrac a tu lipton.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: j0seph »

Chyba jednak Video Station nie lubi się z kodekiem,
dla testu przerzuciłem kilka filmów z aparatu do Video Station

Screeny w załączeniu, oraz link do playera:
https://jozeflapinski.de.quickconnect.t ... 92aWRlby02

EDIT: OK, coś jednak jest na rzeczy. Film odtwarza się lokalnie, gdy jest jednak udostępniony nie działa mi ze zdalnych lokalizacji...

Screenshot(27).jpg
Screenshot(28).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

dokładnie, mam podobny komunikat jak ze swojego nasa. ale widze ze u ciebie chociaz sa miniaturki na DS video
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

u mnie tak sie wyswietla i na komorce tak samo. pliki z olympusa omd em5 mark II - tez starsza puszka - tez tak samo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

ok - ogarnalem przynajmniej jedno - zeby miec miniaturki trzeba dodac do filmy z aparatu do biblioteki "wideo domowe" ale w dalszym ciagu brak podgladu zdalnego poprzez link udostepniania czy telefon.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: stanley99 »

semimatt pisze: śr lip 11, 2018 1:44 pm nie ma miniaturek video w ds video.. (pliki mov)
i na komorce androd pliki mov z aparatu ds video zamiast odtwarzac.. chce sciagac... ...
Do oglądania przez DS Video na Androidzie zalecane jest zainstalowanie MX Player, i od tego bym zaczął.
Oraz od zaprzyjaźnienia się z helpem:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... eo/Android
a mam wersje play ktora powinna to streamowac raczej ?
Jeśli odtwarzacz potrafi odtworzyć dany format, streamować będzie każdy Synek. Wersje Play są dedykowane do transkodowania (czyli zamiany formatu/rozdzielczości do obsługiwanej przez odtwarzacz), ale tylko w pewnych konfiguracjach hardware i software. Więcej informacji w artykułach tutaj:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... _my_device
https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... _my_device
- trzeba uważnie się wczytać w tabelki ;) Aby uniknąć rozczarowań jak np. TUTAJ

I jeszcze jedno. Nie podajecie z jakich korzystacie przeglądarek/systemów (i NAS-ów...), ale dla Windows 10 istnieje aplikacja DS Video, do pobrania w sklepie M$. Może będzie lepiej odtwarzać różne formaty. Np. u mnie tylko w tej aplikacji mogę na kompie oglądać strumieniowo programy z dongla DVB-T. Video Station w przeglądarkach krzyczy, że brak VLC, chociaż zainstalowany jest.

Na koniec prośba: dbajmy choć trochę o poziom forum. Wcisnąć Shifta przy rozpoczynaniu zdań to chyba nie jest zbyt duży wysiłek?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: j0seph »

stanley99 pisze: czw lip 12, 2018 7:31 amI jeszcze jedno. Nie podajecie z jakich korzystacie przeglądarek/systemów (i NAS-ów...), ale dla Windows 10 istnieje aplikacja DS Video, do pobrania w sklepie M$.
Sprawdzam zawsze w pełni czy coś działa, dla plików udostępnionych z Video Station testowałem odpowiednio Win7/10, Firefox/Chrome/Edge (IE dla Win7), lokalnie i zdalnie.
Z jednej strony wydaje się że problem leży po stronie kodeków (tylko na serwerze czy lokalnych), taki wniosek można wyciągnąć patrząc na to że pliki z Canon 5dmkII* nie są odtwarzane przy udostępnieniu linka, natomiast inne media (Movie/TV Show) zazwyczaj działają.
Z drugiej strony, gdy jestem zalogowany do Video Station wszystkie media odtwarzane są poprawnie w przeglądarce. Po udostępnieniu, posługując się udostępnionym linkiem, już nie.

Instalowanie DS Video wydaje się półśrodkiem, raz że Win7 nadal jest wspieranym i występującym w naturze systemem, ponadto mamy jeszcze MacOSa, Linuxy, etc.
Dwa - po to jest funkcja udostępniania, aby można było plik udostępnić (nie zależnie czy File/Photo/Video Station) osobie trzeciej, bez wymuszania na niej instalowania dodatkowych narzędzi.

* (Video and audio is recorded to QuickTime (MOV) container files with H.264/MPEG-4 (Base Profile @ L5) compressed video and uncompressed 48 kHz/16-bit PCM audio)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
semimatt
Amator
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 06, 2018 2:40 pm

Re: dsvideo nie odtwarza zdalnie

Post autor: semimatt »

j0seph pisze: czw lip 12, 2018 1:32 pm
stanley99 pisze: czw lip 12, 2018 7:31 amI jeszcze jedno. Nie podajecie z jakich korzystacie przeglądarek/systemów (i NAS-ów...), ale dla Windows 10 istnieje aplikacja DS Video, do pobrania w sklepie M$.
Dwa - po to jest funkcja udostępniania, aby można było plik udostępnić (nie zależnie czy File/Photo/Video Station) osobie trzeciej, bez wymuszania na niej instalowania dodatkowych narzędzi.
dokładnie - w oknie przegladarki w windowsie wyswietla sie przeciez ten sam player ktory krzyczy ze nie moze wyswietlic pliku podczas gdy odtwarzajac za pomoca panelu dsvideo w tej samej przegladarce wszystko gra .


To teraz wyobrazmy sobie, ze chce podeslac klientowi film do zobaczenia... i on musi sobie radzic z tym calym problemem.. mimo ze to moze byc kobieta. troche bez sensu. to po prostu powinno dzialac

Uzywany przeze mnie sprzet to ds 218play. przegladarki opera i mozilla. win 7. z reszta to raczej nie ma znaczenia bo przez telefon tez nie moge zobaczyc filmu bez sciagniecia go w calosci
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2018 12:12 am przez semimatt, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ