DS Video, TVP1, TVP2 HD nie odbiera w niskiej/średniej jakości

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

DS Video, TVP1, TVP2 HD nie odbiera w niskiej/średniej jakości

Post autor: stanley99 »

Witam

Ostatnio po w sumie już latach przerwy wzięło mnie na zmagania z VS/DS Video i strumieniowanie z dongla DVB-T.
Zauważyłem, że nie działa streaming TVP1 i TVP2 HD w średniej i niskiej jakości - celowo tak chciałem, by zaoszczędzić pasmo.
DS Video w Win 10 melduje, że "Załadowanie wideo się nie powiodło, Format tego wideo nie jest obsługiwany". W Androidzie niebieskie kółeczko MX-Playera kręci się w nieskończoność, czasem w ogóle się nie odpala. Myślałem, że tak jest na wszystkich programach HD, ale na TVP Info HD transkoduje do niższych jakości poprawnie. Co ciekawe nagrania z TVP1/2 można bez problemu oglądać w gorszych jakościach. Zagwozdka jest tylko przy strumieniowaniu ww programów online. Też tak jest u Was?

EDIT
Porównałem kodeki kanałów. TVP Info ma dźwięk tylko w MPEG-2, TVP1/2 dodatkowo w AC3. Może tu tkwi przyczyna?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS Video, TVP1, TVP2 HD nie odbiera w niskiej/średniej jakości

Post autor: Przemuss »

A VLC odpala bez problemu?
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS Video, TVP1, TVP2 HD nie odbiera w niskiej/średniej jakości

Post autor: stanley99 »

Tak, w VLC działa jak należy. Tylko że VLC odtwarza strumień wyłącznie w oryginalnej jakości, a mi zależy (celowo) na jej pogorszeniu, w zamian za to zmniejszeniu pasma. Zresztą właśnie w VLC podejrzałem informację o kodekach.
W DS Video też odpala, ale TVP1 i 2 tylko w wysokiej jakości. Zauważyłem również, że w DS Video (Win10) nagrania można odtworzyć, lecz tylko po wybraniu ścieżki "pol (mp2)". Dla "qaa (eac3)" wyskakuje komunikat, że format wybranej ścieżki DTS jest nieobsługiwany. Przy strumieniowaniu programów "live" pytania o wybór ścieżki audio nie ma - być może gdzieś tu tkwi problem.




DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ