Nagrania z czasem +6h

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Nagrania z czasem +6h

Post autor: stanley99 »

Witam

Mam nadzieję, że są tu jeszcze użytkownicy tunerów DVB-T ;) Ja ze swojego korzystam sporadycznie, ostatnio jednak trochę częściej, o czym wspomniałem wczoraj w wątku TUTAJ

Zauważyłem, że wszystkie nagrania w podglądzie w Video Station lub w DS Video mają przesunięty czas o 6 godzin do przodu. Przykładowo jeśli rozpocząłem nagrywanie programu o 6:00, to VS pokazuje godz. 12:00. Najśmieszniej wyglądają nagrania po 18:00 - mają datę przesuniętą dzień w przód. Czyli już dziś mogę mieć jutro ;)
Czas pokazywany w File Station czy innych menedżerach plików jest prawidłowy. Zresztą VS sam nadaje nazwę pliku w formacie rrrr-mc-dd_hhmm_nazwakanału_nazwaprogramu.ts - i ta jest prawidłowa. Np. plik którego nagrywanie rozpoczęło się dziś o 6:00 nosi nazwę 2018-06-22_0600_Nazwakanalu_nazwaprogramu.ts. Wszystkie ustawienia regionalne, strefy czasowej, synchronizacji czasu itp. mam poprawne.
Jak to wygląda u Was?

P.S. Zauważyłem również, że niestety nie da się tej przypadłości VS wykorzystać do wcześniejszego poznania wyników Lotto ;)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: look12 »

U mnie nie ma rozjazdu czasowego.
Co masz ustawione w VS -> Skanuj kanały -> Kraj/Region
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: stanley99 »

look12 pisze: pt cze 22, 2018 3:47 pm Co masz ustawione w VS -> Skanuj kanały -> Kraj/Region
Hm, pokazuje Poland/kujawsko-pomorskie. Jednak region nie jest "mój", a kujawsko-pomorskie pokazuje chyba tylko dlatego, że jest pierwsze na liście. W ogóle skanowanie robiłem już daaaawno temu oraz edytowałem plik z częstotliwościami wg. porady znalezionej wówczas TUTAJ, ponieważ plik dla mojego regionu nie zawierał prawidłowych częstotliwości MUX-ów (może teraz w nowszych wersjach VS już jest OK).
Wydaje mi się również, że skanowanie nie powinno mieć związku z czasem nagrań. Niemniej spróbuję przeskanować jeszcze raz. Przy okazji zaktualizuję kanały, np. których już nie ma na DVB-T, np. TV Polonia, oraz dodam nowe, które doszły w MUX 8. Ale to już po powrocie, teraz jestem na urlopowym wyjeździe. Nie chcę za bardzo grzebać zdalnie, żeby całkiem nie stracić dostępu do kanałów, które mi jakoś-takoś działają ;)

P.S. VS 2.4.1-1554, Synek pokazuje, że wersja najnowsza.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: look12 »

Logika podpowiada, że skanowanie kanałów nie powinno być powiązane ze strefą czasową.
Ale to jedyne ustawienie w VS, które może to sugerować.
Ja mam ustawione auto/default - właśnie dlatego że żaden region DVT-B nie uwzględniał częstotliwości jakie mam u siebie - scanowanie trwa trochę dłużej, ale nie trzeba ręczne edytować plików. Wersja VS zgodna z tym co podałeś.


BTW - pokazuje Tobie przesunięcie ze strefy Tajwanu - siedziba główna firmy:
Synology Inc. 3F-3, No. 106, Chang An W. Rd., Taipei, Tajwan, tel.: +886 2 2552 1814, faks: +886 2 2552 1824
Może VS z jakiegoś powodu nie może odczytać ustawień strefy DSM'a ?
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: stanley99 »

Spróbowałem przeskanować wg. Auto/Default oraz Poland/mój_region - bez rezultatu. VS nadal wszystkie nagrania pokazuje przesunięte o +6h.
W akcie desperacji nawet całkowicie usunąłem VS > zrestartowałem Synka > zainstalowałem VS ponownie. Nie pomogło.

O strefie Tajwanu myślałem w trakcie pisania 1 posta, ale zapomniałem sprawdzić ;) Niemniej zauważyłem, że po zmianie w Opcjach regionalnych strefy czasowej na GMT -04:00 czas nagrań pokazywany w VS jest wtedy prawidłowo. Oczywiście wówczas jest zły lokalny czas systemowy. Jednak widać tu wpływ strefy na czas wyświetlany w VS.
-----
A'propos skanowania. Wybór Auto/Default dał u mnie prawie 70 kanałów do uporządkowania, z czego prawie połowa z zakodowanego MUX-u Polsatu, część kanałów powtórzonych, itp. Po wybraniu Poland/moj_region już trochę lepiej, choć część kanałów zdublowanych (ten sam MUX odbierany u mnie z różnych nadajników, na różnych częstotliwościach) oraz brak kanałów z MUX8. Bliższa analiza pliku adekwatnego dla mojego regionu wykazała oczywiście brak wpisu odpowiedniej częstotliwości. Ostatecznie skanowałem z własnego pliku zawierającego tylko potrzebne częstotliwości, tak jak robiłem kiedyś. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę opisać co i jak, chociaż było na innym forum TUTAJ

EDIT
Qurczę, nie wiem, czy to wpływ skanowania z własnego pliku, czy zabaw ze zmianą strefy czasowej, ale teraz jest dobrze! :shock: :?: Stare nagrania mają dalej +6h, ale nowe pokazują czas prawidłowy. Spróbowałem na razie wyrywkowo kilka razy, na kilku kanałach. Będę się przyglądał.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: look12 »

Obstawiam, że zmiana strefy czasowej i powrót poprawił wpisy konfiguracyjne w systemie i VS zaczął je odczytywać poprawnie.
Skanowanie tak mi wpadło w oko jako jedyny punkt zaczepienie w konfiguracji VS, który można jakoś powiązać ze strefą.

A propo's 70 kanałów - szkoda, że nie ma tunera do DS do którego można by było wcisnąć kartę dekodującą kanały operatora.
Tak zostają niekodowane kanały DVT-B i niekodowane kanały SAT, no i brakuje DVB-C.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nagrania z czasem +6h

Post autor: stanley99 »

Też mam wrażenie, że "zaskoczyło" po zabawach ze zmianą strefy czasowej.

Skanowanie - plus jest taki, że teraz przynajmniej wreszcie mam zaktualizowaną listę kanałów. Ostatnio robiłem chyba ze 3 lata temu (patrzę na daty swoich postów na forach... ;). W międzyczasie tylko aktualizowałem kolejne wersje VS i DSM, co być może też było przyczyną powstania w ktorymś momencie problemu.

70 kanałów - miałem na myśli, że tyle musiałbym uporządkować, z czego 2/3 nieprzydatne, zdublowane, itp. Z drugiej strony tylko skanowanie Auto/Default daje gwarancję wyszukania wszystkich kanałów (MUX-ów) DVB-T dostępnych w naszej lokalizacji, bez grzebania w plikach, "doktoryzowania" się w częstotliwościach, etc. Uważam przy tym, że idea VS wyszukiwania po regionach (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, itd.) jest bez sensu, gdyż pliki konfiguracyjne nie zawierają kompletnych dla danego województwa częstotliwości. Zresztą może być tak, że odbieramy z nadajnika/ów spoza regionu zamieszkania, albo jesteśmy w zasięgu kilku i trzeba po prostu wiedzieć, z którego jest najlepszy sygnał. Wspominałem już w wątku na innym forum, do którego dałem tu wcześniej linka.

Co do tunerów DVB-S i kanałów kodowanych - była kiedyś trochę dyskusja TUTAJ. Jeden z forumowiczów pochwalił się, że odbiera nie tylko FTA i to na kilku tunerach (odpowiedni model). Ale te Oscamy, itp. trochę nie na moją głowę. Zresztą tak naprawdę nie jestem aż tak napalony. Sprzęt satelitarny który posiadam wystarcza mi, a i tak nie ma kiedy tego wszystkiego oglądać... ;) Poza tym w tamtym wątku wspomniano o TVHeadend, a tutaj jest dział o VS.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ