Odtwarzacz do plików wideo.

ODPOWIEDZ
luny07
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 27, 2022 9:48 am

Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: luny07 »

Przed zakupem Synology miałem inny serwer (złożony i skonfigurowany przez człowieka, z którym nie mam kontaktu). Pliki wideo odtwarzałem na odtwarzaczu NUC. Po zakupie Synology DS220+ również używam wspomnianego odtwarzacza, ponieważ mój telewizor nie czyta wszystkich formatów wideo. Problem polega na tym, że uruchamiając plik z DS Video plik się odtwarza ale jeśli chcę zmienić na inny plik to już nie działa. Jako pilota do NUC-a używam tabletu z zainstalowaną aplikacją Yatse. Podpowiedzcie czy jest inna aplikacja która sobie poradzi z moim zestawem. Zależy mi też żeby wyświetlały się okładki, informacje o filmie itp.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: SnejX »

U mnie DS Video zarówno na TV Sony jak i na iPadzie działa beż żadnych błędów.
luny07
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 27, 2022 9:48 am

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: luny07 »

Ale wykorzystujesz jeszcze jakiś zdalny odtwarzacz? Też mam TV Sony, tablet co prawda jest na androidzie ale mam też zainstalowane DS Video na Iphonie i sytuacja jest analogiczna.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: SnejX »

mam zainstalowany na TV jeszcze VLC ale korzystam tylko wtedy jak pojawia się problem z dźwiękiem na DS Video (kwestia kodeka). Na iPadzie też mam VLC, używałem go ze dwa razy, DS Video daje radę.
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 350
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: BWaliszewski »

Temat już może stary ale podpowiem jak ja to realizuje.

Przede wszystkim NIE UŻYWAM aplikacji DS Video i innych tego typu. Nie używam technologii DLNA. Dlaczego? Ponieważ mają sporo ograniczeń. Są ok dla kogoś, kto chce tylko odtworzyć plik o przeciętnej jakości i bez wymagań typu zmiana ścieżki audio czy włączenie napisów.

U mnie działa to tak:
1. Serwer.Synology [nie jest ważny model], z włączoną obsługa SMB i użytkownikiem typu MULTIMEDIA. Ten użytkownik ma odpowiednie uprawnienia do odczytu katalogów: audio i video. Katalogi są oczywiście zindeksowane.
2. Odtwarzacz DUNE [im wyzszy model, tym lepiej]. U mnie śmiga model Dune HD MAX Vision 4k. Ustawiony jest użytkownik MULTIMEDIA i zmapowane są katalogi z Synology.
3. Z serwera strumieniuje co chce... to mogą być pełne obrazy płyt DVD czy BluRay. Obsługa tego jest dokladnie taka, jakbym włożył fizyczną płytę do napędu. Ze wszystkimi dodatkami, ścieżkami audio i napisów. Czyli wszystko Co najlepsze! :D

Oczywiscie odtwarzacz może być inny ale jeśli zależy nam na jakości i obsłudze okładek, to ważne jest, żeby potrafił "dogadać sie" z serwerem nie tylko po DLNA ale również po SMB.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 192
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: wlodekh »

BWaliszewski pisze: pn kwie 08, 2024 5:34 am Przede wszystkim NIE UŻYWAM aplikacji DS Video i innych tego typu. Nie używam technologii DLNA. Dlaczego? Ponieważ mają sporo ograniczeń. Są ok dla kogoś, kto chce tylko odtworzyć plik o przeciętnej jakości i bez wymagań typu zmiana ścieżki audio czy włączenie napisów.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym twierdzeniem: odtwarzam filmy używając DS Video na dwóch TV: stareńkim Panasonicu i nieco nowszym LG i na obu bez problemu mogę zarówno wybrać ścieżkę audio jak i napisy (lub całkowicie je wyłączyć), mam tu na myśli filmy mkv gdzie te media są umieszczone w tym kontenerze. Piszę to nie po to aby cokolwiek Ci zarzucić, bo każdy sam wybiera sposób realizacji swojego zamierzenia, ale dlatego, że być może Twój post mógłby kogoś wprowadzić w błąd, że jak DS Video to tylko z jakimś zewnętrznym odtwarzaczem. W ogóle jestem zwolennikiem minimalizmu i mając odpowiedni format pliku z filmem (mkv) czy plików audio w zupełności wystarczą:
DS Video > apka na telefon > TV
DS Audio > apka na telefon > amplituner.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: mikhnal »

Tak naprawdę ile osób tyle rozwiązań. Ja odtwarzam .mkv za pomocą Kodi zainstalowane na MiBox oraz na Raspberry Pi 4 bo... tak też można. Zaletą Kodi jest uniwersalność, zadziała na wszystkim, jak i obsługa SMB i DLNA.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 350
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odtwarzacz do plików wideo.

Post autor: BWaliszewski »

wlodekh pisze: pn kwie 08, 2024 1:37 pm
BWaliszewski pisze: pn kwie 08, 2024 5:34 am Przede wszystkim NIE UŻYWAM aplikacji DS Video i innych tego typu. Nie używam technologii DLNA. Dlaczego? Ponieważ mają sporo ograniczeń. Są ok dla kogoś, kto chce tylko odtworzyć plik o przeciętnej jakości i bez wymagań typu zmiana ścieżki audio czy włączenie napisów.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym twierdzeniem: odtwarzam filmy używając DS Video na dwóch TV: stareńkim Panasonicu i nieco nowszym LG i na obu bez problemu mogę zarówno wybrać ścieżkę audio jak i napisy (lub całkowicie je wyłączyć), mam tu na myśli filmy mkv gdzie te media są umieszczone w tym kontenerze. Piszę to nie po to aby cokolwiek Ci zarzucić, bo każdy sam wybiera sposób realizacji swojego zamierzenia, ale dlatego, że być może Twój post mógłby kogoś wprowadzić w błąd, że jak DS Video to tylko z jakimś zewnętrznym odtwarzaczem. W ogóle jestem zwolennikiem minimalizmu i mając odpowiedni format pliku z filmem (mkv) czy plików audio w zupełności wystarczą:
DS Video > apka na telefon > TV
DS Audio > apka na telefon > amplituner.
Tyle tylko, że ja nie pisałem o plikach czy kontenerach :-) Pisałem o pełnych obrazach płyt w formacie ISO... a tych już DS video - nie tknie, bo nie umie ;-) W pozostałych kwestiach - pełna zgoda. DS Video się nadaje :-) Więc nikogo w błąd nie wprowadziłem :-) Punkt 3 w moim opisie jest niemożliwy do spełnienia w DS Video

Pozdrawiam serdecznie :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ