Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

ODPOWIEDZ
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

Post autor: Szubi »

Hej, poukładałem sobie wszystkie filmy z myślą o utworzeniu biblioteki, którą będę mógł odtwarzać w DS Video na TV (Android TV). Wszystko super działa, są okładki, są napisy, działa sprawnie ale mam problem z jakością.

Filmy odtwarzanie przez Video Stadion (DS Video), mają znacznie gorszą jakość, niż odtwarzane na np. VLC Playerze. W DS Video są takei bardziej pixelowatem mają postrzępione krawędzie. W VLC wszystko jest gładkie i ładne.

Czym to może być spowodowane ? Wolałbym używać DS Video do filmów od Synology.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

Post autor: SnejX »

Hej, ja używam DS Video na Sony z Android TV i nie widzę różnicy. VLC tez czasami używam jeśli DS Video ma jakiś problem i nie zauważyłem żeby było gorzej, choć nigdy tego samego filmu nie oglądam 2x w różnych aplikacjach :)
Ale po twoim wpisie - przyjrzę się uważniej.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 513
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

Post autor: look12 »

Zerknij w ustawienia DS Video, czy nie masz włączonego transkodowania strumienia video.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

Post autor: Szubi »

SnejX pisze: sob kwie 17, 2021 11:40 am Hej, ja używam DS Video na Sony z Android TV i nie widzę różnicy. VLC tez czasami używam jeśli DS Video ma jakiś problem i nie zauważyłem żeby było gorzej, choć nigdy tego samego filmu nie oglądam 2x w różnych aplikacjach :)
Ale po twoim wpisie - przyjrzę się uważniej.
Zerknij, szczególnie widać na bajkach - krawędzie to istna pixeloza czasami.


Wysoką...
look12 pisze: sob kwie 17, 2021 12:43 pm Zerknij w ustawienia DS Video, czy nie masz włączonego transkodowania strumienia video.
Czy włączę czy wyłączeni nie ma znaczenia. Ale rozwiązałem problem trochę połowniczo gdyż ustawiłem w opcjach DS Video by głównym odtwarzaczem był VLC. No i bibliotekę przeglądam w DS - ale filmy odtwarzane są w VLC.
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Gorsza jakość filmów odtwarzanych na DS Video poprzez Android TV.

Post autor: Szubi »

Aha no widzisz... Ale problem w tym, że opcji wyboru jakości już wyżej nie ma jak "wysoka". Czyli by oglądać w oryginalnej jakości, musi być jakiś odtwarzacz zewnętrzny, tak jak to zrobiłem ?
ODPOWIEDZ