Samsung problem z logowaniem?

Mam TV Samsung nie miałem aplikacji DS Video musiałem kombinować z jej pobraniem.
Odpalam aplikację, mam 3 pola
Adres: wpisuję 182.168.2.102 taki jaki jest przypisany przez modem dla Synology
Nazwa: (chyba tak tam pisze) czyli mój login przez jaki loguję się do Synology
Hasło: przez jaki loguję się do Synology
Daję połącz / zaloguj czy co tam jest i kręci się kręci taki coś co się kręci i na tym koniec nie łączy się nie wywala błędu po prostu kręci do puki nie wyjdę z tego.

Coś źle robię może w samym Synology muszę coś jeszcze ustawić?
Aplikacja na Android po podaniu tych danych co w TV działa bez problemu
Synology przewód do modemu TV WiFi 4m od modemu YT i IPTV działają bez problemu tak że chyba zasięg mam dobry.

Re: Samsung problem z logowaniem?

TediPower pisze:
czw maja 21, 2020 12:41 pm
Adres: wpisuję 182.168.2.102 taki jaki jest przypisany przez modem dla Synology
A ja dodatkowo proponuję Synkowi nadać stały adres IP (w ustawieniach sieci LAN), z danej podsieci, lecz spoza puli adresów przydzielanych przez DHCP w (modemo-)routerze. Np. 192.168.2.50 (zakładam tu, że DHCP przydziela w zakresie np. 192.168.2.100-200. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że adres IP Synka nie ulegnie zmianie, a w konsekwencji odwołania z wszelkich innych sprzętów, gdzie ustawiliśmy adres do Synka "po IP" nie wezmą w łeb.
Druga metoda, to przydzielenie w routerze stałego adresu NAS-a na podstawie adresu MAC Synka (zazwyczaj znajdziemy w sekcji konfiguracji DHCP), ale w praktyce czasem działa zawodnie. Dlatego uważam najlepiej w niewielkich sieciach ustawić stałe IP w samym NAS-ie. Oczywiście musimy potem zadbać, aby IP nie wchodził w konflikt z innymi adresami w naszej sieci.
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Re: Samsung problem z logowaniem?

Przetestowałem wszystko.
Nowy użytkownik itp. W TV nadal nie działa na telefonie w aplikacji DS Video działa prawidłowo. W TV dopisałem :5000 nie pomogło, w TV jak zmienię adres to mam komunikat:
Błąd. Logowanie nie powiodło się. Sprawdź, czy adres IP DiskStation jest poprawny, a wersja DSM jest nowsza niż 4.2.
A jak wpisuje prawidłowy adres to tylko kręci się kółeczko ale nie loguje.
W Samsung Link (ten menager w TV co po podłączeniu pod usb dysku normalnie mam Synology i filmy z niego mogę przewijać nie gorzej jak z dysk ssd gdzie obecnie jest połączenie Wi-Fi na TV i Synku. Może coś w Synku trzeba coś ustawić jeszcze by TV działał albo sam tv i program w nim już nie trybi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka