Detekcja ruchu podczas ruchu kamery

ODPOWIEDZ
michass
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 02, 2020 10:27 am

Detekcja ruchu podczas ruchu kamery

Post autor: michass »

Cześć,
Posiadam:
DS218+
Dahua IPC-A35

Ustawiłem SS, aby podczas Home Mode nie wysyłało powiadomień o wykrytym ruchu oraz aby kamera była odwrócona do ściany, gdyż nie interesuje mnie podgląd czegokolwiek.
Gdy wyłączam Home Mode rusza nagrywanie, kamera ustawia się w pozycji i przychodzą powiadomienia o wykryciu ruchu. Problem w tym, że już podczas ustawiania się kamery SS wykrywa ruch. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem, aby na czas obrotu SS nie wykrywalo ruchu? Może jakieś opóźnienie czasowe? Problem rozwiązuje wykrywanie ruchu przez kamerę, jednak zalezy mi na wykrywaniu przez SS, gdyż ma wykrywać w określonym obszarze, mam dużo błysków w mieszkaniu, odbić i to wprowadza czesto kamerę w błąd. Intruz może dostać się tylko jedną drogą i tę drogę chcę monitorować.
Harnek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 02, 2021 5:37 am

Re: Detekcja ruchu podczas ruchu kamery

Post autor: Harnek »

Pozdrowienia!
Czy znalazłeś rozwiązanie tego problemu? Mam teraz to samo ... Kupiłem kamerę ip cctv (tutaj https://securglobal.pl/monitoring-ip/kamery-ip/ ) i to samo mam.... Wiele powiadomień o każdym ruchu. Nie śpię normalnie przez trzecią noc ...
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Detekcja ruchu podczas ruchu kamery

Post autor: michau »

michass pisze: śr gru 02, 2020 10:38 am Cześć,
Posiadam:
DS218+
Dahua IPC-A35

Ustawiłem SS, aby podczas Home Mode nie wysyłało powiadomień o wykrytym ruchu oraz aby kamera była odwrócona do ściany, gdyż nie interesuje mnie podgląd czegokolwiek.
Gdy wyłączam Home Mode rusza nagrywanie, kamera ustawia się w pozycji i przychodzą powiadomienia o wykryciu ruchu. Problem w tym, że już podczas ustawiania się kamery SS wykrywa ruch. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem, aby na czas obrotu SS nie wykrywalo ruchu? Może jakieś opóźnienie czasowe? Problem rozwiązuje wykrywanie ruchu przez kamerę, jednak zalezy mi na wykrywaniu przez SS, gdyż ma wykrywać w określonym obszarze, mam dużo błysków w mieszkaniu, odbić i to wprowadza czesto kamerę w błąd. Intruz może dostać się tylko jedną drogą i tę drogę chcę monitorować.


A może po prostu tej kamery nie przestawiać w "Home Mode"?

Zgłoś do Synology.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ