Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

ODPOWIEDZ
boloek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 16, 2020 9:40 pm

Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: boloek »

Cześć

Jestem na etapie konfiguracji kamery Hikvision DS-2CD2041G1-IDW1. Z poziomu Synology mogę ogladać live view oraz nagrywać video. Skonfigurowałem wykrywanie ruchu po stronie kamery (nie chcę obciążać NAS-a) i hamonogram (na razie 24x7) tyle, że nie do końca rozumiem jak to powinno działać: tj. czy kamera poinformuje Surveillance Station i to oprogramowanie Synology zacznie ściągać i zapisywać obraz w skonfigurowanym u siebie miejscu czy też to kamera uploaduje nagranie do ustawionego zdalnego NAS-a na filesystem NFS albo samb/CIFS ignorując obecność Surveillance Station i tym samym nie będę miał tego nagrania widocznego z poziomu Surveillance Station właśnie

Na razie mimo, że biegam przed kamerą to nic się nie nagrywa czyli czegoś nie ustawiłem albo też źle rozumiem koncepcję działani (nie ustawiłem zdalnego NAS-a po stronie kamery licząc na to, że to NAS wszysko ogarnie po swojej stronie ściągając z kamery zamiast liczyć na to, że kamera mu coś zuploaduje)
boloek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 16, 2020 9:40 pm

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: boloek »

Patrząc na https://www.vueville.com/wp-content/upl ... eVille.jpg to brakuje mi wogóle opcji "Notify Surveillance Center"
krowka1978
Stały Bywalec
Posty: 329
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:42 pm

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: krowka1978 »

Jakie ustawienia kamery dałeś w SS? Jakie ustawienia wykrywania ruchu dałeś w kamerze, czyli obszar, czułość, próg itp.?
DS1513+
DSM 7.1.1
4GB RAM
5x 3TB WD RED WD30EFRX RAID 5 btrfs
DS1819+
DSM 7.2
32GB RAM ECC Kingston (2x KSM24SED8/16ME)
4x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN004 RAID 6 btrfs
2x Seagate IronWolf 525 SSD M.2 1TB RW cache RAID 1 + E10M20T1
RT2600ac
SRM 1.3
2x MR2200ac (Mesh)
krowka1978
Stały Bywalec
Posty: 329
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:42 pm

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: krowka1978 »

boloek pisze: wt cze 16, 2020 10:19 pm Patrząc na https://www.vueville.com/wp-content/upl ... eVille.jpg to brakuje mi wogóle opcji "Notify Surveillance Center"
W Dahua opcji nie ma, a działa, kwestia ustawień i natywnej obsługi w SS (sterownik).
DS1513+
DSM 7.1.1
4GB RAM
5x 3TB WD RED WD30EFRX RAID 5 btrfs
DS1819+
DSM 7.2
32GB RAM ECC Kingston (2x KSM24SED8/16ME)
4x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN004 RAID 6 btrfs
2x Seagate IronWolf 525 SSD M.2 1TB RW cache RAID 1 + E10M20T1
RT2600ac
SRM 1.3
2x MR2200ac (Mesh)
boloek
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 16, 2020 9:40 pm

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: boloek »

krowka1978 pisze: śr cze 17, 2020 12:41 am Jakie ustawienia kamery dałeś w SS? Jakie ustawienia wykrywania ruchu dałeś w kamerze, czyli obszar, czułość, próg itp.?
dzięki za odzew - już działa. konfigurowałem to firefoxem spod linuxa swoją drogą dwie porady:
- błąd "Can't locate document: /notSupported.asp" na konsoli http-owej kamery hikvision oznacza, że kamera bardzo chce nam powiedzieć, że przeglądarka jest niewspierana ale nie umie tego zrobić (!); po zainstalowaniu plugina "User agent switcher" i przestawieniu agenta z firefox/linux na explorer/windows normalnie można się zalogować i konfigurować oprócz elementów wymagających plugina (o tym za chwilę)
- z user agentem udającym explorera pod windowsem Synology glupieje i pokazuje mi ze jest jedna kamera ale nie pojawia jej ikonki i podglądu więc skacząc między tabami z konfiguracją synology i kamery trzeba pilnować user agenta

Odnośnie plugina - tutaj był problem - spodziewałem się, że to, że nie mogę zaznaczyć obszaru wykrywania (bo firefox, a nie explorer) nie jest problemem ponieważ producent domyślnie uzna, że nie wybranie obszaru oznacza całość. Niespodzianka jest taka, że niewybranie obszaru oznacza "nic". Co dopiero zobaczyłem gdy odpaliłem konsolę z żony windowsowego komputera. Po oznaczeniu prostokąta, wszedłem w kadr, film się nagrał, Synology wysłał mi pusha na telefon

Temat do zamknięcia, a kamera do dalszego testowania i zabawy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: BWaliszewski »

Tak z ciekawości zapytam... Jaki masz sprzęt, skoro odbierasz sobie przyjemność najprostrzej i jednocześnie najprzyjemniejszej konfiguracji wykrywania ruchu? Wykrywanie ruchu przez SS jest dobre i skuteczne, poza tym w odczycie materiału [nawet przy nagrywaniu ciągłym i bez wykrywania], masz potem zaznaczone, gdzie, o której i jak długo rucho wystąpił... No i w głowę zachodzę dlaczego mając Hika i Synka - czyli fajny duet... mocno go ograniczasz?
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Surveillance Station czy kamera - kto kim rządzi

Post autor: Pinki »

Ja u siebie mam nagrywanie ciągłe. Wykrywanie ruchu ustawione na kamerze (nie ma potrzeby obciążać Synology skoro kamera sobie z tym doskonale radzi). Kamera informuje SS o ruchu i na osi czasu fajnie pokazuje innym kolorem kiedy kamera wykryła ruch. Kamery hikvision.
ODPOWIEDZ