Problem z wykrywaniem zdarzeń

ODPOWIEDZ
zbigszym
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 25, 2020 10:20 pm

Problem z wykrywaniem zdarzeń

Post autor: zbigszym »

Zainstalowałem nowa kamere Fegom FC025. Kamera posiada 4 czujniki ruchu. Działa poprawnie i kamera nagrywa na karcie SD. Nieststy w Surveillance Station nie ma możliwosci wyzwalania zdarzeń od kamery, jest tylko wyzwalanie przez aplikację. Kamera ma ONVIF i zainstalowała sie bez problemu. Jak to uruchomić? W przypadku innych kamer także Fegom (starszych) oarz Hikvision takie możliwości są. Wg mnie wyzwalnie zdarzeń w kamerze jest znacznie lepsze.
Zbigszym.
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z wykrywaniem zdarzeń

Post autor: BWaliszewski »

...a moim zdaniem, w przypadku tanich kamer, jest zupełnie odwrotnie. Jeden z moich klientów zażyczył sobie kiedyś monitoring oparty na Synology i kamerach EpCam... Wykrywanie ruchu w tych kamerach działało Losowo, nawet w przypadku tych samych modeli. Poza tym w Synology masz możliwość ustawiania czułości wykrywania, progów oraz [i to jest bardzo ważna nowość], masz możliwości wosc ignorowania krótkich zdarzeń [ustawiasz czas ich trwania] - chodzi tu głównie o ignorowanie przebiegającego kota itp... Żadna tania kamera Ci tego nie zagwarantuje...

Jedynie modele Etrovision z listy zgodności - świetnie sobie z tym radzą... ale też zostawiłem to Synology. W ich przypadku mam tylko ustawione nagrywanie brzegowe - w razie utraty połączenia.

Jedyny minus w przypadku wykrywania zdarzeń przez Synology, to fakt, że generuje to spore obciążenie procesora... i na to trzeba uważać.

Pozdrawiam :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ